Biust 19-latki stale rośnie. Nosi już rozmiar 100 GG! "Trąbią, kiedy idę ulicą"

Mieszkanka Manchesteru w wywiadzie dla Daily Mirror podzieliła się z czytelnikami historią swojej nietypowej przypadłości. Biust dziewiętnastolatki ma już rozmiar 100 GG i nie przestaje rosnąć. Powodem tego problemu jest choroba, z którą musi się zmagać - gigantomastia.

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na stronie Gazeta.pl

O problemie 19-letniej Amandy świat dowiedział się od jednego z dziennikarzy brytyjskiego tabloidu Daily Mirror. Dziewczyna już 5 lat temu musiała nosić staniki w rozmiarze 85 E. Dziś biust nastolatki to rozmiar 100 GG i nadal nie przestaje rosnąć, co może zakończyć się dla niej operacją.

Zobacz wideo Badanie piersi jest bardzo ważne!

Jej biust ciągle rośnie! Problemy zaczęły się już kilka lat temu

Amanda mierzy się z tym problemem już od co najmniej 5 lat. W wywiadzie dla Daily Mirror nastolatka podkreślała, jak często miała kontakt z negatywnymi komentarzami i oceniającymi spojrzeniami, które zresztą towarzyszą jej do dziś. Kiedy miała 14 lat, jej biust urósł do rozmiaru 85 E. Już wtedy spotykała się z niemiłymi docinkami w szkole:

"W liceum krążyła plotka, że zrobiłam sobie piersi i wciąż jestem o nie wypytywana"

Oprócz niewybrednych komentarzy Amanda często spotyka się z prostackimi zaczepkami ze strony mężczyzn. Dziewczyna przytoczyła kilka historii, w których faceci gwizdali na jej widok, czy trąbili klaksonami samochodów.

Co więcej, presja odczuwana przez nastolatkę, to nie jedyne, z czym musi się mierzyć. Z powodu tak nietypowego rozmiaru biust samo znalezienie stanika, czy odpowiednich ubrań jest bardzo problematyczne. W wielu sklepach stacjonarnych nie może znaleźć dopasowanego biustonosza. Z tego powodu Amanda ponosi większe koszty przy zakupie tak zwyczajnych rzeczy jak np. dobrze leżąca bluzka. Nastolatka uważa, że na same staniki w jej rozmiarze wydała już około 500 funtów.

 

Jej piersi stale rosną z powodu choroby. Czym jest gigantomastia?

Powodem, przez który piersi 19-latki nie przestają rosnąć jest rzadka choroba zwana gigantomastią lub przerostem piersi. Jest ona diagnozowana, gdy masa pojedynczej piersi przekracza 2,5 kg. Przypadłość wpływa zarówno na zdrowie fizyczne, jak i psychiczne. Bóle głowy, szyi, czy kręgosłupa to norma dla osób dotkniętych tą chorobą. Sama Amanda przyznaje, że ze względu na wagę jej biustu, duża część staników pozostawia na jej ramionach otarcia, a nawet rozcięcia.

Niestety w wielu przypadkach gigantomastii dochodzi także do wykluczenia społecznego i obśmiewania osób dotkniętych tą chorobą, co często prowadzi do depresji. Jedynym sposobem na wyleczenie tej przypadłości jest zabieg chirurgicznej redukcji piersi. W Wielkiej Brytanii operacja jest refundowana. Amanda nie ukrywa, że jeśli jej biust będzie dalej rosnąć, to będzie musiała się jej poddać. 

Więcej o: