Zapal zapałkę i wrzuć ją do toalety. Efekt cię zaskoczy! Ten trik pozwoli ci zaoszczędzić pieniądze

Zastanawialiście się kiedyś, co się stanie, jeśli do toalety wrzucimy zapaloną zapałkę? I po co to robić? To mało znany, ale skuteczny sposób na pozbycie się uciążliwego problemu, z którym każdy z nas się kiedyś spotkał. Do tego pozwoli zaoszczędzić pieniądze na silnych środkach chemicznych.

Po więcej domowych porad zajrzyj na stronę główną Gazeta.pl

Zdarza się, że z wnętrza toalety unoszą się brzydkie zapachy. Zazwyczaj sięgamy wtedy po silne środki chemiczne. Czasem jednak nawet mimo regularnego sprzątania i czyszczenia muszli nieprzyjemna woń nie znika. Co wówczas zrobić? Wystarczy użyć zwykłej zapałki!

Zobacz wideo Jak udrażniać rury? Domowe sposoby

Jak przy pomocy zapałki pozbyć się brzydkich zapachów w toalecie?

Do pozbycia się nieprzyjemnej woni można wykorzystać sprawdzone domowe sposoby. Trik z zapałką jest banalny, kosztuje grosze i nie wymaga od nas wiele wysiłku. Jak działa? Siarka z zapałki sprawi, że odpowiedzialne za brzydkie zapachy bakterie znikną. 

UpałJak ochłodzić mieszkanie? Te domowe sposoby będą idealne na upały

Wystarczy, że zapalimy zapałkę i wrzucimy do muszli. Należy pamiętać, że nie mogą znajdować się na powierzchni toalety żadne środki chemiczne lub łatwopalne. Po chwili wyciągamy zapałkę. Ten sposób warto stosować kilka razy w tygodniu. Jest on bowiem znacznie delikatniejszy od środków chemicznych.

Jak usunąć kamień z szyby prysznicowej?Jak pozbyć się kamienia z szyby prysznicowej? Proste i tanie sposoby

Inne tanie i proste domowe sposoby na czyszczenie toalety

Do usunięcia brzydkich zapachów wykorzystać możemy również ocet. Przy okazji wyczyścimy przy jego pomocy muszlę i usuniemy kamień. Wystarczy wlać do toalety ocet (najlepiej o stężeniu 10%) i pozostawić go na co najmniej kilka godzin — najlepiej na całą noc. Rano przy pomocy szczotki czyścimy muszlę. Ocet zmiękczy kamień i zwalczy bakterie odpowiedzialne za nieprzyjemne zapachy.

Innym sposobem na dezynfekcję toalety jest spryskanie muszli wodą utlenioną. Po pozostawieniu jej na około 20 minut spłukujemy wodę, a z zewnątrz wycieramy przy pomocy ściereczki lub ręcznika papierowego.

Więcej o: