Po zaparzeniu herbaty nie wyrzucaj ich do kosza! Schłodzone połóż na oczy, a efekt cię zaskoczy

Niedobór snu, zmęczenie, stres czy długa praca przy komputerze mogą sprawić, że pod naszymi oczami pojawiają się cienie i opuchlizna. Skóra wokół oczu jest delikatna, wymaga więc od nas szczególnej pielęgnacji. Na szczęście z pomocą w walce z cieniami pod oczami przychodzi ten prosty trik.

Po więcej porad dotyczących urody i zdrowia zajrzyj na stronę główną Gazeta.pl

Zobacz wideo Trzy sposoby na trwały błysk na powiece [Home Beauty]

Cienie, opuchlizna i worki pod oczami to nie tylko problemy związane z wiekiem. Tryb życia i pracy sprawiają, że z tym kłopotem muszą sobie radzić również młodzi. Długie godziny spędzane przed komputerem, niedobór snu, nadmiar soli w diecie czy odwodnienie to tylko niektóre z czynników wpływających na powstawanie cieni pod oczami. Wpływ na to może mieć też genetyka, czy alergia. By zmniejszyć opuchliznę i rozjaśnić cienie pod oczami, można na szczęście skorzystać z tego sprawdzonego domowego sposobu.

Torebki po herbacie jako kompres. Domowy sposób na cienie pod oczami

Zwykle wyrzucamy je od razu do kosza i nie zastanawiamy się nad tym, czy można je wykorzystać ponownie. To błąd. Okazuje się, że torebki po herbacie doskonale sprawdzą się jako kompres na oczy. Czarna i zielona herbata zawierają kofeinę, która wpływa na elastyczność skóry czy polifenole, działające jak przeciwutleniacze. Równie skutecznie działają torebki po naparach ziołowych. Przykładowo, rumianek czy świetlik złagodzi podrażnienia i infekcje, a nagietek — zmniejszy obrzęk.

Jak wykonać kompres z herbaty na worki pod oczami?

  1. Wystarczy zaparzyć herbatę jak zwykle — najlepiej od razu dwie, by mieć dwie torebki, ale nie dodawajmy cukru, soku z cytryny ani miodu.
  2. Następnie odciskamy nadmiar wody i wkładamy torebki do lodówki na ok. 15-20 minut.
  3. Po schłodzeniu przykładamy torebki na zamknięte powieki na 10-15 minut.

Zabieg ten można powtarzać tyle razy, ile to koniecznie. Pamiętajmy jednak, by nie trzymać kompresu zbyt długo i zachować szczególną ostrożność. Nie kładźmy na oczach gorących i mokrych torebek po herbacie, a w przypadku pojawienia się podrażnień należy przerwać czynność.

Więcej o: