Skuteczny i tani sposób na muszki owocówki. Wystarczą tylko dwa składniki! Na pewno masz je w domu

Muszki owocówki to prawdziwa zmora okresu letniego. Wystarczy moment nieuwagi, żeby chmara tych malutkich owadów zajęła naszą kuchnię. Pozbycie się ich nie należy do najłatwiejszych zadań, jednak znamy sposób na muszki owocówki, który jest nie tylko skuteczny, ale także tani i dziecinnie prosty!

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie Gazeta.pl

Lato to okres wakacji, urlopów i ogólnego odpoczynku od szkoły i pracy. To również czas, w którym jesteśmy szczególnie narażeni na inwazję muszek owocówek. Te irytujące owady są bardzo trudne do usunięcia. Pozbycie się ich często zajmuje nawet kilka dni. Na szczęście istnieje także bardzo prosty sposób na muszki owocówki, który skutecznie skróci cały proces.

Zobacz wideo Naturalny lep na muchy

Sposób na muszki owocówki — wystarczy, że użyjesz octu i mydła

Skutecznym rozwiązaniem okazuje się prosta pułapka, która wykorzystuje jedynie ocet jabłkowy i mydło. Aby ją skonstruować, musisz wlać do małej miseczki kilka łyżek roztworu i łyżkę środku czyszczącego (może to być również płyn do mycia naczyń). Owady, zwabione słodkim zapachem mieszaniny zlecą się do niej.

Na tej samej zasadzie działa także podobny sposób, który zamiast octu i mydła wykorzystuje resztki owoców (np. obierki, lub nadgniłe fragmenty). Wystarczy, że wrzucisz je do słoika, zalejesz wodą oraz zakryjesz jego wieczko folią kuchenną. Na sam koniec pamiętaj, aby zrobić w niej kilka dziurek - do tego przyda ci się widelec. 

Inne sposoby na muszki owocówki. Jakich zapachów nie lubią te owady?

Muszki owocówki, jak sama nazwa wskazuje, uwielbiają słodkie zapachy rozkładających się owoców. W takim razie, czy można użyć innej woni, aby je odstraszyć? Okazuje się, że owady niechętnie zbliżają się do szczególnych aromatów. Aby uniknąć inwazji tych irytujących stworzeń, warto postawić na te zapachowe odstraszacze. W sklepach znajdziesz wiele urządzeń elektrycznych, które odpowiadają za chronienie domu właśnie w ten sposób, jednak jeśli chcesz zaoszczędzić, bądź wolisz bardziej ekologiczne rozwiązania, możesz również użyć naturalnych składników. Są to np. mięta, goździki i cytryna. Olejki eteryczne rozpylone w pokoju, czy nawet same rośliny ustawione niedaleko okna skutecznie odstraszą nieoproszonych skrzydlatych gości. 

Jak zabezpieczyć się przed muszkami? Pamiętaj o czystości

Skoro omówiliśmy już skuteczne sposoby na pozbycie się muszek owocówek, to warto także wspomnieć o rozwiązaniach, które działają prewencyjnie. Najważniejszym z nich, jest ciągłe utrzymywanie czystości. Pamiętaj, aby często przecierać blaty, myć naczynia oraz zamykać kubły na śmieci. Dobrym sposobem jest także trzymanie napoczętych owoców w szczelnie zamykanych pojemnikach lub lodówce. Jeśli widzisz, że dany owoc jest lekko obity, zjedz go w pierwszej kolejności. To właśnie one najszybciej zaczną wabić muszki owocówki. 

Więcej o: