Włóż go do pieczywa, a będzie świeże przez 2 tygodnie. Proste triki na przechowywanie żywności

Jak prawidłowo przechowywać żywność? Co robić, by owoce i warzywa dłużej zachowały świeżość, a chleb nie pleśniał? W Internecie znaleźć można mnóstwo porad i trików. Swoimi sposobami podzieliła się m.in. tiktokerka Katya Mackle.

Po więcej sprawdzonych porad domowych zajrzyj na stronę główną Gazeta.pl

Tiktokerka Katya Mackle publikuje filmiki, w których dzieli się ze swoimi fanami poradami dotyczącymi zdrowego odżywiania i rozsądnego gospodarowania produktami spożywczymi. W jednym ze swoich ostatnich filmików pokazała sposoby na przechowywanie świeżych owoców, warzyw i chleba.

Chleb świeży nawet przed 2 tygodnie? Prosty trik na przedłużenie jego trwałości

Prawdopodobnie każdemu z nas zdarzyło się kiedyś wyciągnąć z szafki spleśniały chleb. Ten problem zdarza się szczególnie latem, gdy w domach wzrasta temperatura i wilgoć, co sprzyja rozwojowi pleśni. Tiktokerka Katya Mackle pokazała, co robić, by chleb dłużej był świeży. Okazuje się, że wystarczy włożyć do torby z pieczywem kawałek selera naciowego.

Jak przechowywać owoce i warzywa, by były dłużej świeże?

Tiktokerka pokazała również, w jaki sposób przechowuje owoce i warzywa. Górną część banana owija folią aluminiową, dzięki czemu dłużej pozostają świeże. Warzywa takie jak marchewki czy szparagi trzyma zaś w lodówce w pojemnikach z wodą, którą często wymienia, by uniknąć rozwoju bakterii.

Owoce myje w wodzie z dodatkiem octu jabłkowego, a następnie czeka, aż wyschną. Potem wkłada je do pojemników wyłożonych ręcznikiem papierowym. Dzięki temu owoce się nie psują.

Umyte i osuszone z wody liście sałaty Katya również przechowuje w specjalnych pojemnikach. Według tiktokerki kluczem do sukcesu i jak najdłuższego zachowania świeżości jest zapewnienie odpowiedniego przepływu powietrza.

W komentarzach fani Katyi dziękowali jej za rady i dzielili się swoimi trikami. Jedna z użytkowniczek przechowuje krojony chleb w zamrażalniku, wyciągając pojedyncze kromki kilka godzin przed jedzeniem. Inni użytkownicy radzili, by do pojemnika z sałatą włożyć kawałek ręcznika papierowego, który wchłonie wilgoć.

Więcej o: