Wrzuć do pralki aspirynę, a rezultat cię zaskoczy. Zapewnij swoim białym ubraniom efekt "WOW"!

W samych Stanach Zjednoczonych około 10 milionów osób dziennie zażywa aspirynę, czyniąc ją jednym z najpopularniejszych leków na świecie. Oprócz działania przeciwbólowego substancja ma także inne, mniej znane zastosowanie. Wrzuć do pralki aspirynę, a przekonasz się, że lek zapewni twoim ubraniom prawdziwy efektu "WOW".

Białe, czy też jasne ubrania są szczególnie narażone na szarzenie i utratę dawnego blasku. Ponadto często można na nich zauważyć ślady po dezodorancie lub odbarwienia z plam potu. Detergenty i wybielacze, które mają odświeżyć ciuchy, mogą kosztować krocie. Na szczęście istnieje tańsze rozwiązanie tego problemu. Wrzuć do pralki aspirynę, a przekonasz się, że wcale nie musisz wydawać pieniędzy na inne środki czyszczące. 

Zobacz wideo Jak skutecznie usunąć sierść twojego pupila z ciuchów?

Wrzuć do pralki aspirynę. Efekt śnieżnobiałych ubrań w niskiej cenie

Zachowanie dłuższej żywotności to chyba największy problem, który wiąże się z częstym praniem ubrań. Detergenty, pomimo zapewnień producenta, mogą nie przynieść oczekiwanych efektów, a nawet zaszkodzić ciuchom. Jest jednak jeden niezawodny środek, który zapewni śnieżnobiały kolor i odświeży twoją garderobę - aspiryna. Powodem, dla którego lek dobrze sprawdza się przy jasnych ubraniach, jest jego skład. Duża zawartość kwasu acetylosalicylowego, wykazującego właściwości wybielające, potrafi przedłużyć żywotność zszarzałych ciuchów.

Co więcej, środek potrafi także wywabić uporczywe plamy, których usunięcie, jak każdy chyba wie, często jest dość problematyczne. Jak osiągnąć taki efekt? Po prostu wrzuć 3-4 tabletki aspiryny bezpośrednio do bębna pralki i ustawi wybrany wcześniej program. Pamiętaj jednak, że przy praniu w niższych temperaturach lepiej będzie najpierw pokruszyć tabletki, w celu ułatwienia ich rozpuszczenia. 

Jak radzić sobie z mocniejszymi zabrudzeniami? Ten trik ci pomoże

Przy naprawdę uporczywych zabrudzeniach warto skorzystać jeszcze z jednego domowego sposobu. Przed praniem wyjątkowo zszarzałych, lub poplamionych ubrań można namoczyć je w wodzie z rozpuszczoną aspiryną. Aby przygotować odpowiednio mocną substancję, należy rozpuścić 4 do 5 tabletek leku w 2 litrach gorącej wody. Twoje ubrania powinny spędzić w tej mieszaninie całą noc. Dopiero po mniej więcej ośmiu godzinach wypierz je w pralce. Możesz także połączyć oba sposoby, aby zapewnić swoim ubraniom jeszcze lepszy efekt. 

Więcej o: