Wrzuć czosnek do toalety i zostaw na noc. Efekt? Z pewnością go nie pożałujesz

Czosnek, oprócz swojego unikatowego smaku i dobrego wpływu na zdrowie ma także kilka innych nieznanych szerzej właściwości. Wśród nich znajduje się działanie przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze. Gdzie można to wykorzystać? Wrzuć czosnek do toalety, a przekonasz się, że sprawdzi się też tam.

O właściwościach czosnku można mówić prawie w nieskończoność. Używa się go przede wszystkim w kuchni, gdzie jego ostry aromat i smak doprawia wiele potraw. Ponadto można go często spotkać także w branży medycznej. Zaledwie jeden ząbek tego warzywa zawiera prawdziwą bombę zdrowych substancji takich jak np. związki flawonoidowe, aminokwasy, saponiny czy szereg witamin. Oprócz tego, bylina ma w składzie także olejki eteryczne odpowiadające za działanie przeciwgrzybicze i przeciwbakteryjne. Te właściwości sprawdzą się również m.in. w łazienkach. Wrzuć czosnek do toalety, a po paru godzinach ciesz się zdezynfekowaną muszlą klozetową.

Zobacz wideo Te rzeczy znajdziesz w swojej łazience - mogą mieć inne zastosowanie

Wrzuć czosnek do toalety. Jakich efektów możesz się spodziewać?

Czosnek wykorzystany w ten sposób przede wszystkim ma zadbać o dezynfekcję toalety. Jak wiadomo, muszla klozetowa to jedno z największych siedlisk bakterii w całym domu. Oprócz nich, w mogą się w niej też pojawić niebezpieczne dla zdrowia grzyby. Z tego powodu należy pamiętać, aby myć ją regularnie. Domowy sposób na dezynfekcję muszli nie może w pełni zastąpić jej czyszczenia. Jego zadaniem jest znaczne spowolnienie rozwoju bakterii i grzybów. 

Wystarczy, że obierzesz jeden ząbek czosnku, a następnie przekroisz go na pół i wrzucisz do muszli klozetowej. Najlepiej robić to wieczorem bądź w nocy, ponieważ wtedy najrzadziej korzysta się z toalety. Następnego dnia spuść wodę. 

Sposób na żółte plamy w toalecie — czy czosnek sobie z nimi poradzi?

Czosnek oprócz dezynfekcji toalety, da sobie radę z żółtymi plamami na muszli. Jak osiągnąć taki efekt? Najpierw musisz zagotować trzy ząbki czosnku w dwóch szklankach wody, a następnie dodać do tego torebkę herbaty. Po ostygnięciu specyfiku wlej go do toalety i zostaw na parę godzin. Po odczekaniu wymaganego czasu spuść wodę i dokładnie oczyść muszlę ścierką lub szczoteczką.

Więcej o: