Planujesz urlop? Przed wyjazdem włóż monetę do zamrażarki. O tym prostym triku warto pamiętać

Wyjeżdżając na wakacje, należy odpowiednio zabezpieczyć wszystkie urządzenia i sprzęty domowe. Nie wszystkie możemy bowiem, odłączyć od prądu np. zamrażarkę. Jest jednak i na to rozwiązanie. Wystarczy prawdzony trik z monetą.

Kwestia zabezpieczenia domu, w momencie wyjazdu na wakacje, jest zwykle pozostawiana na sam koniec. Przecież trzeba zakręcić wodę, powyłączać urządzenia elektryczne i źródła światła, a finalnie przekazać klucze zaufanym sąsiadom lub rodzinie. Lodówki i zamrażarki należy zostawić włączone, w końcu przechowują zamrożone jedzenie. Jednak, czy to wystarczy, aby uchronić nasze produkty przed rozmrożeniem i zepsuciem? Odpowiedź na to pytanie może przynieść domowy sposób z włożeniem monety o zamrażarki.

Zobacz wideo Najlepszy sposób na mrożenie owoców.

Włóż monetę do zamrażarki. Sprawdź, czy urządzenie działało pod twoją nieobecność

W okresie letnim o wiele łatwiej o wyładowania atmosferyczne. W wyniku burz często może dojść do przerw w dostawach energii. Krótsze braki prądu nie powinny zaszkodzić zamrożonemu jedzeniu, jednak kilku bądź kilkunastogodzinne awarie mogą mocno im zaszkodzić. Po powrocie do domu nie sposób przecież określić, czy produkty w zamrażarce rozmroziły się, a następnie zamroziły ponownie. Rozwiązaniem tego problemu jest sprawdzony trik z monetą.

Sposób sam w sobie jest dziecinnie prosty. Wystarczy, że przed wyjazdem zamrozisz wodę w plastikowym kubeczku. Następnie połóż na jej zlodowaciałej tafli dowolny bilon (może to być nawet 1 grosz) i ponownie włóż kubek do zamrażarki. 

Moneta w zamrażarce — co daje ten trik?

Ten sprawdzony przez lata trik pozwala sprawdzić, czy zamrażarka była włączona przez cały czas podczas twojej nieobecności. Na czym polega ten sposób? Jeśli po twoim powrocie z wakacji moneta nadal będzie znajdować się na wierzchu zamrożonej wody, oznacza to, że w trakcie twoich wakacji nie było żadnych przerw w dostawach prądu. Jeśli jednak zobaczysz bilon pod lodem, lub – co gorsza – na samym spodzie kubeczka, będziesz niestety zmuszony do wyrzucenia zamrożonego jedzenia.

Więcej o: