Koniec z piaskiem przyklejonym do stóp. Wydaj 5 zł i pozbądź się uciążliwego problemu

Chyba każdy zna to uczucie, gdy chcesz już wracać z upojnego dnia na plaży, a twoje stopy są pokryte piaskiem. Nie sposób wtedy założyć skarpetek, nie wspominając nawet o butach. Istnieje jednak niezawodny sposób na rozwiązanie tego problemu. Wystarczy, że użyjesz produktu, który kosztuje niecałe 6 zł.

Wyjście z plaży wiąże się z kilkoma czynnościami. Przede wszystkim należy spakować cały przyniesiony ekwipunek, posprzątać po sobie i, co najgorsze, pozbyć się piachu przylepionego do naszych stóp. Każdy ma na to inny sposób, jednak za każdym razem jest to dość uciążliwy proces. Istnieje jednak jeden, bardzo tani sposób, na całkowite pozbycie się piachu z nóg i to w kilka sekund!

Zobacz wideo Co zabrać na plażę?

Koniec ze stopami oblepionymi piaskiem. Wystarczy użyć pudru dla dzieci

Sposób wykorzystujący puder dla dzieci może być znany dla wielu rodziców. Biały proszek idealnie nadaje się do osuszenia stóp i szybkiego pozbycia się oblepiającego je piachu. Dosłownie w kilka sekund talk wchłonie wilgoć i pozwoli na bezbolesne starcie zalegającego na nogach piasku. 

To rozwiązanie można także wypróbować na długo przed wyjściem z plaży. Obsypując nim stopy na samym początku naszego odpoczynku, sprawisz, że piasek będzie mniej do nich przylegać. W sytuacjach, w których nie jesteś w stanie kupić pudru, możesz zastąpić go mąką ziemniaczaną. Efekt będzie taki sam. 

Nie masz ze sobą talku? Użyj bawełnianej skarpetki

Jeśli nie zabrałeś na plażę pudru dla dzieci, możesz spróbować usunąć piasek miękką bawełnianą skarpetką. Załóż ją na rękę, po czym powoli zabierz się za przecieranie nóg i reszty ciała. Musisz być jednak przy tym bardzo delikatny, ponieważ zbyt mocne lub szybkie wycieranie stóp może sprawić ból.  

Więcej o: