Niesamowita metamorfoza! Schudła prawie 100 kg bez pomocy dietetyka i trenera. Jaki jest jej sekret?

Kasia Guzik od roku dzieli się z internautami swoją niesamowitą przemianą. Jak twierdzi, jest dzisiaj pewną siebie kobietą o jasno określonym celu. Bez operacji, pomocy dietetyka czy trenera, udało jej się zrzucić prawie 100 kg. Jaki jest jej sekret?
Zobacz wideo Popularny w dietach odchudzających seler ma też działanie... odmładzające!

Zrzucenie kilku zbędnych kilogramów dla wielu osób jest wymagającym zadaniem. Aby je sobie ułatwić, zatrudniamy często dietetyków czy trenerów personalnych. W skrajnych przypadkach otyłości ludzie poddają się także operacji bariatrycznej. Kasia Guzik, która prowadzi instagramowy profil 100_kg_lzejsza, nie korzystała z żadnego z powyższych rozwiązań. Jaki jest zatem jej sekret?

W ciągu trzech lat schudła prawie 100 kg! Niesamowita metamorfoza Kasi Guzik

Kasia założyła swój profil na Instagramie w 2021 roku, jednak jej przemiana rozpoczęła się o wiele wcześniej. Sama opisuje ten dzień słowami: 

Zwyczajny dzień w środku tygodnia, w którymś z kolei miesiącu. Obudziłam się z myślą, że nie chcę umrzeć przed czterdziestką. Ze łzami w oczach obiecałam sobie, że będę walczyć. To był rok 2019. Nie pamiętam dokładnej daty. Od tamtej chwili czas wyznaczają kilogramy. 85 KILO TEMU. Właśnie wtedy zaczęła się ta historia. Historia, której celem jest móc powiedzieć: 'A to wszystko zaczęło się 100 kg temu...'

Od tego czasu Kasia była zdeterminowana, aby udowodnić sobie i całemu światu, że nic nie stanie jej na przeszkodzie w powrocie do zdrowej wagi. Wiele osób, zamiast jej dopingować, szydziło i wyśmiewało się z jej wyglądu. Po czasie negatywne komentarze przestały ranić, a jedynie motywowały kobietę.

 

Schudła prawie 100 kg! Jaka jest jej tajemnica?

Kasia stopniowo traciła coraz więcej kilogramów. Nie korzystała przy tym z pomocy specjalistów, a swoje postępy przypisuje swojej silnej woli i... deficytowi kalorycznemu. 

Jeśli ktoś z Was kiedykolwiek spytał mnie jaką dietę stosuję, to dowiedział się, że ja jestem w deficycie kalorycznym. Co to oznacza? Że przyjmuję mniej kalorii, niż wynosi moje całkowite, dzienne zapotrzebowanie na energię. Innymi słowy - ujemny bilans energetyczny sprawia, że organizm sięga do zapasów. Pobiera je zarówno z mięśni, jak i z tkanki tłuszczowej. I tak oto waga spada.

Kobieta mocno neguje działanie wszystkich "diet cud". Według niej w drodze do zdrowej sylwetki najważniejsze jest wyrobienie sobie nawyków i kontrolowanie przyjmowanych kalorii.

Jeśli kiedykolwiek ktoś będzie próbował przekonać Was, że zaledwie 20% sukcesu to "dieta", a w 80% redukcja masy ciała uwarunkowana jest ćwiczeniami, to odeślijcie go do mnie. Ponieważ ja, Drodzy Państwo, pierwsze 70 kg schudłam bez jakiejkolwiek aktywności fizycznej.
 

Motywuj siebie, inspiruj innych. Profil Kasi pomaga wielu osobom

Posty wrzucane przez kobietę to nie tylko zdjęcia pokazujące jej oszałamiającą przemianę. Na profilu Kasi znajdują się historie związane ze zrzucaniem wagi, zdrowe przepisy, najczęstsze błędy i mity dotyczące chudnięcia oraz wiele polecanych przez kobietę produktów. Instagram influencerki śledzi już ponad 86 tysięcy osób. Wiele z nich pyta ją w komentarzach o rady i opinie na temat wielu sposobów na zrzucenie wagi, a także gratuluje osiągniętych efektów: 

Piękna historia. Bardzo dobry i ładny profil. Zanim się poczyta już można nacieszyć zmysły estetycznym stylem całości.
Brawo! Jesteś bohaterką
Niesamowite!!! Jesteś idealnym przykładem tego, że się da! Że można! I nie należy słuchać odmowy

To jednak nie koniec przemiany Kasi. Jak wskazuje sama nazwa profilu, kobieta dąży do zrzucenia okrągłych 100 kg. Brakuje jej już naprawdę nie wiele, a na jej drodze do celu wspiera ją rzesza oddanych fanów.

Więcej o: