Zwykle używasz go do smażenia, tym razem przetrzyj zlew. Nie pożałujesz efektu

Błyszczący zlew to nieodzowny element każdej kuchni. Utrzymywanie go w czystości to podstawa. Na szczęście nie musimy kupować nieskończonej ilości środków czyszczących. Wystarczą składniki, które większość z nas ma pod ręką.

W zlewie myjemy naczynia, owoce i warzywa - nic więc dziwnego, że narażony jest na różne zabrudzenia. Resztki jedzenia czy osady z brudu i kamienia najlepiej usuwać regularnie. Nie potrzebujemy do tego silnych środków chemicznych. Równie skuteczne okazują się domowe sposoby.

Zobacz wideo Czyścimy zlew i rury domowym (i skutecznym) sposobem

Podstawa czyszczenia każdego zlewozmywaka: płyn do mycia naczyń

Choć zabrzmi to jak oczywistość, do regularnego czyszczenia zlewu najlepiej nada się zwykły płyn do mycia naczyń. Wystarczy, że po zmywaniu przetrzesz powierzchnię gąbką z odrobiną płynu, a następnie spłuczesz i wytrzesz do sucha ściereczką. Zapobiegnie to plamom i zaciekom z kamienia.

Dokładne czyszczenie zlewu domowym sposobem. Najlepsze sposoby na zacieki

Gdy mamy bardzo twardą wodę lub zapominamy o regularnym wycieraniu zlewu, na jego powierzchni pojawiają się nieestetyczne zacieki i plamy. Na szczęście można je usunąć przy pomocy sody oczyszczonej. Oto, jak to zrobić:

  • Wymieszaj sodę oczyszczoną z odrobiną wody - tak, by powstała dość gęsta pasta. Następnie wyczyść nią zlew przy pomocy miękkiej ściereczki lub gąbki i spłucz zimną wodą.
  • Możesz również wymieszać sodę oczyszczoną z octem w proporcji 1:1, a taką mieszankę nałożyć na powierzchnię zlewu. Pozostaw ją na kilkanaście minut, a następnie zmyj. Plamy powinny zniknąć.

Takie dokładniejsze czyszczenie warto przeprowadzać co 2-3 tygodnie.

Domowy sposób na błyszczący zlew. Spróbuj, a nie pożałujesz

Po umyciu zlewu i wyczyszczeniu go z osadu z kamienia i plam, warto zadbać o jego odpowiednią konserwację. Doskonale nada się do tego zwykły olej kuchenny. Wystarczy, że odrobiną oleju przetrzesz i wypolerujesz zlewozmywak. Dzięki temu będzie błyszczał, a jego powierzchnia będzie odpowiednio zabezpieczona.

Więcej o: