Przetrzyj włosy folią aluminiową, a nie pożałujesz. Ten genialny trik może zdziałać cuda

Folię aluminiową głównie stosujemy w kuchni. Czasem używamy jej podczas farbowania i rozjaśniania włosów. Okazuje się jednak, że popularne "sreberko" doskonale radzi sobie z pewnym problemem, z którym zmagają się nie tylko kobiety. O co chodzi?

Elektryzujące się włosy to kłopot, z którym trzeba sobie radzić nie tylko zimą. Niesforne i spuszone włosy pojawiają się również latem. Okazuje się, że odpowiedzią na ten problem jest… folia aluminiowa. O co chodzi? Jak zdyscyplinować puszące się włosy?

Zobacz wideo Jak zapleść włosy bez gumki?

Dlaczego włosy się elektryzują? Przyczyny puszenia i niesfornych kosmyków

Zimą przyczyną elektryzowania się włosów jest kontakt z czapką czy szalikiem. Pod wpływem pocierania o materiał, kosmyki ulegają naładowaniu. Włosy o takim samym ładunku zaczynają się wzajemnie odpychać i unosić. Powodem niesfornego puchu jest brak nawilżenia, który może szczególnie doskwierać naszym włosom latem. Przesuszone, wysokoporowate i szorstkie włosy są bardziej podatne na elektryzowanie i przyciąganie jonów. Dlatego przede wszystkim powinniśmy dbać o ich odpowiednie nawilżenie.

W tym celu warto stosować preparaty wzbogacone o masło shea, olej jojoba czy olej arganowy lub skorzystać z domowych trików na nawilżenie włosów.

Przetrzyj włosy folią aluminiową i zobacz, co się stanie. Nie pożałujesz!

Szybką metodą na ogarnięcie niesfornych kosmyków jest wykorzystanie praw fizyki. To tani i banalny sposób. Wystarczy przetrzeć kawałkiem folii aluminiowej pasma włosów. Pamiętaj, by pocierać włosy z góry na dół, zgodnie z kierunkiem ich wzrostu. Nigdy nie trzyj ich we wszystkie strony ani nie szarp! Folia aluminiowa zneutralizuje naładowanie i w mgnieniu oka zdyscyplinuje włosy.

Sposób ten przedstawiła popularna influencenka. Na filmiku z TikToka widać, że folia aluminiowa rzeczywiście działa cuda.

Więcej o: