Pamiętacie Klaudię Kulawik? Finalistka I edycji "Mam Talent" zmieniła się nie do poznania

Czternaście lat temu odbyła się pierwsza edycja programu "Mam Talent". Największą furorę zrobiła w niej 11-letnia Klaudia Kulawik, która podbiła serca widzów i jury swoim wykonaniem piosenki Niemena "Dziwny jest ten świat". Jak zmieniła się przez te lata?
Zobacz wideo Agnieszka Chylińska i Małgorzata Foremniak wypytują Janka Klimenta o nieprzyzwoite słowa po czesku

Klaudia Kulawik po raz pierwszy dała się poznać szerszej widowni podczas pierwszej edycji "Mam Talent" w 2008 roku. Większość widzów programu zapamiętała jej fenomenalne wykonanie piosenki "Dziwny jest ten Świat" Czesława Niemena. Wówczas 11-letnia dziewczynka doszła aż do finału talent show, w którym zajęła drugie miejsce. Co działo się z młodą wokalistką przez te wszystkie lata? Przekonajmy się.

 

Jak dzisiaj wygląda Klaudia Kulawik? Wokalistka zmieniła się nie do poznania

Za zajęcie drugiego miejsca w pierwszej edycji "Mam Talent" Klaudia Kulawik dostała 100 tys. zł. Większość z tej kwoty zainwestowała w swój rozwój muzyczny. Została absolwentką British and Irish Modern Music Institute znajdującego się w Londynie. Po skończeniu BIMM Klaudia zdecydowała się zostać w stolicy Anglii na kolejne kilka lat, rozpoczynając studia magisterskie.

 

W trakcie nauki Klaudia wydała także swoją pierwszą płytę EPkę, na której znalazło się jej pięć pierwszych autorskich utworów. Jedynym wyjątkiem jest piosenka "Woman Phenomenally", w której jako tekst posłużyła się wierszem Mayi Angelou.

 

Klaudia Kulawik znów w "Mam Talent". Jak wyglądał powrót wokalistki do show?

Klaudia Kulawik w 2019 roku miała okazję ponownie pokazać się przed publicznością w studiu "Mam Talent". W trzecim odcinku 12. edycji wokalistka wystąpiła na scenie — tym razem w roli gościa specjalnego. Klaudia wykonała wtedy wspomniany wcześniej utwór, czyli "Woman Phenomenally". Powrót do programu skomentowała na swoim Instagramie:

Występy telewizyjne to zawsze ogromne emocje, jakoś przebrnęłam. Dziękuję produkcji @mamtalent_tvn za zaproszenie. Było to dla mnie również wzruszające przeżycie!!! Nic się nie zmieniło. Te same twarze, które zapamiętałam z dzieciństwa, nadal na posterunku
 
Więcej o: