Co można myć w zmywarce oprócz naczyń? Odpowiedź cię zaskoczy! Zaoszczędzisz czas i pieniądze

Zmywarka to jeden z najpopularniejszych sprzętów AGD. Mało kto jednak wie, że oprócz naczyń, można w niej wymyć także wiele innych rzeczy. Lista przedmiotów jest naprawdę długo, a niektóre z nich na pewno cię zaskoczą. Co można myć w zmywarce oprócz naczyń? Przekonaj się!

Prawie każdy z nas ma w swoim domu zmywarkę. Urządzenie nie tylko zwalnia nasz z obowiązku stania przy zlewie, ale jest także o wiele bardziej ekologiczna niż mycie ręczne. Jak się okazuje, ten przydatny sprzęt AGD potrafi zaoszczędzić nasz czas nie tylko podczas sprzątania po obiedzie. Co można myć w zmywarce oprócz naczyń? Przekonaj się, w jaki sposób możesz ułatwić sobie pracę. 

Zobacz wideo Jak zrobić domowe tabletki do zmywarki?

Co można myć w zmywarce oprócz naczyń? Najpopularniejsze rozwiązania

W zmywarce można wymyć naprawdę sporo rzeczy. Rozpoczynając od oczywistości — urządzenie jest zaprojektowane pod czyszczenie naczyń. Mało kto jednak wie, że oprócz nich, sprzęt sprawdzi się świetnie także podczas mycia przyborów kuchennych. Są to np. silikonowe rękawice do piekarnika, półki i szuflady z lodówki czy nawet narzędzia ogrodnicze. W przypadku tych ostatnich pamiętaj, aby opłukać je z zaschniętego brudu, przed włożeniem do zmywarki. 

Z pomocą zmywarki można także wymyć wiele przyborów łazienkowych. Pojemniki na szczoteczki, mydelniczki, pędzle do makijażu, a nawet klapki — to tylko kilka przykładów. Urządzenie sprawdzi się także w walce z zabrudzeniami osadzającymi się na dziecięcych zabawkach takich jak np. piankowe maty, klocki lego, czy piłki dobrej jakości. 

Czego nie można wrzucać do zmywarki? W ten sposób możesz ją zepsuć

Do zmywarki nie można wkładać przede wszystkim przedmiotów wykonanych z materiałów, które nie są odporne na działanie wysokiej temperatury. Mowa tu m.in. o tworzywach sztucznych lub drewnie. Właśnie z tego powodu odradza się mycia w niej sztućców wykonanych z powyższych materiałów. W przypadku naczyń i utensyliów wykonanych ze srebra, aluminium, miedzi, cyny również lepiej jest wyczyścić je ręcznie.

W zmywarce nie powinno się myć także naczyń pokrytych teflonem lub inną powłoką utrudniającą przywieranie jedzenia. Czynniki takie jak sól, detergent oraz wysokie ciśnienie wody, obecne podczas pracy urządzenia, mogą zedrzeć bądź uszkodzić zewnętrzną warstwę nieprzywierającego materiału.

Więcej o: