Wypij szklankę tego napoju rano, a twój organizm ci podziękuje. Co warto pić zaraz po przebudzeniu?

Często zaraz po przebudzeniu sięgamy po kawę czy mocną herbatę. Wydaje nam się, że to nas obudzi i pobudzi organizm do działania. Okazuje się, że to błąd. Co warto pić zaraz po przebudzeniu? Jakie są korzyści z picia pewnych napojów na czczo?

Odpowiednie nawodnienie z rana to podstawa dobrego samopoczucia. Dlatego lepiej nie zaczynać dnia od mocnej kawy. Po co warto sięgać rano? Co dobrze jest pić na czczo? Oto kilka porad.

Zobacz wideo Pijesz za mało wody? Takie mogą być konsekwencje

Dlaczego warto zacząć dzień od szklanki wody? Korzyści z picia na czczo

Szklanka ciepłej wody na czczo niesie ze sobą całą masę korzyści dla zdrowia naszego organizmu. Przede wszystkim — dodaje energii i nawadnia. To kluczowe zaraz po przebudzeniu, szczególnie dla osób, które nie są rannymi ptaszkami. Pamiętajmy, że każdego dnia powinniśmy wypijać ok. 2-3 litry wody.

Szklanka wody na czczo przyspiesza metabolizm i poprawia trawienie. Wspomaga też proces usuwania toksyn z organizmu. Pobudza jelita, co pomaga w leczeniu zaparć. 

Co jeszcze warto pić po przebudzeniu? Zamiast kawy, lepsza będzie szklanka tego napoju

Jeśli nie masz problemów z refluksem czy wrzodami, do szklanki ciepłej wody możesz dodać odrobinę soku z cytryny. Ten napój pobudzi organizm, a cytryna dostarczy mu witaminy C i antyoksydantów. To z kolei pomoże poprawić odporność.

Do ciepłej wody warto dodać świeży imbir. To warzywo ma właściwości przeciwzapalne, pomaga w walce z nudnościami, zawiera antyoksydanty, przyspiesza metabolizm i na dodatek doskonale pobudza organizm do pracy. Podobnie jak w przypadku cytryny, taki napar na czczo nie jest jednak zalecany osobom, które zmagają się z chorobą wrzodową. 

Zamiast kawy czy mocnej czarnej herbaty na pusty żołądek, rano warto jest, wypić kubek zielonej herbaty. Ten napój zawiera przeciwutleniacze, działa również przeciwzapalnie. A co najważniejsze — dzięki zawartości teiny, zielona herbata doskonale pobudza, jednocześnie redukując napięcie nerwowe.

Więcej o: