Dodaj go do wody i umyj podłogę. To niezawodny sposób na lśniące panele bez smug

Czysta i lśniąca podłoga to ozdoba każdego wnętrza. Niestety, utrzymanie paneli podłogowych w idealnym stanie to często trudne zadanie. Na szczęście można o estetyczny wygląd można zadbać samodzielnie. Czym myć panele podłogowe? Jak to robić prawidłowo?

Panele podłogowe wydają się proste w utrzymaniu. Niestety, często po myciu pojawiają się brzydkie smugi i plamy. A jeśli niewłaściwie dbamy o podłogę, mogą również zacząć pojawiać się zarysowania. Czym myć panele podłogowe? Czy są domowe sposoby na podłogę bez smug? Sprawdźmy!

Zobacz wideo Jak sprytnie wykorzystać szare mydło?

Jak myć panele podłogowe? O czym warto pamiętać, zanim sięgniemy po mopa?

Przede wszystkim zacznij od dokładnego odkurzenia lub zamiecenia powierzchni. Pozbycie się kurzu, włosów czy innych zabrudzeń przyspieszy mycie. Usuniesz też piach czy inne drobinki, które podczas mycia mogą zarysować powierzchnię. Pamiętaj, żeby używać w odkurzaczu specjalnej końcówki!

Podłogę możesz myć zwykłym mopem lub ścierką. Pamiętaj, że panele nie lubią ani nadmiaru wody, ani detergentu. Porządnie wyciśnij mopa przed rozpoczęciem mycia i rozcieńcz środek myjący. Nigdy nie nakładaj środków myjących ani detergentów bezpośrednio na panele.

Czym myć panele podłogowe? Domowy sposób na lśniącą podłogę

Dobrym sposobem na lśniącą podłogę bez smug jest domowej roboty płyn do mycia. Do jego przygotowania potrzebujesz octu, wody i olejku eterycznego.

  • 2-3 łyżki octu dodaj do 5 litrów wody.
  • Możesz dodać kilka kropli ulubionego olejku eterycznego, jeśli przeszkadza ci zapach octu.

Takim płynem umyj podłogę. Dzięki niemu smugi znikną, a powierzchnia będzie lśniła. Do mycia możesz wykorzystać również wodę z kilkoma kroplami płynu do mycia naczyń i sokiem z cytryny. Upewnij się jednak, że taka mieszanka jest bezpieczna dla twojej podłogi.

Podłogę myj zawsze zgodnie z jej ułożeniem — wzdłuż łączeń, a nie w poprzek. Używaj miękkiej ściereczki lub końcówki mopa. Zapobiegnie to powstawaniu smug i niszczeniu podłogi. Uważaj też na nadmiar piany.

Więcej o: