Posyp nim ogród i uratuj swoje rośliny. Te nietypowe zastosowania cukru cię zaskoczą

Na co dzień stosowany w kuchni, cukier przydaje się nie tylko do słodzenia napojów i wypieków. Okazuje się, że można go również wykorzystywać w ogrodzie. Choć nam może szkodzić, rośliny go pokochają. Sprawdź, jakie jeszcze ma zastosowania i do czego cukier przydaje się w ogrodzie i nie tylko.

To prawda, że nadmiar cukru w diecie szkodzi. Ale jest też ekologicznym środkiem, który możemy swobodnie stosować w ogrodzie. Jest bezpieczny dla roślin i pożytecznych owadów. Oto, jak można stosować cukier w ogrodzie.

Zobacz wideo Z tym mykiem pozbędziesz się owadów z domu. Pomogą ci w tym drożdże i cukier

Cukier w ogrodzie. Prosty i słodki sposób na szkodniki

Pułapka z cukru to doskonały sposób na mrówki. Oto, jak ją przygotować.

  • Pół szklanki cukru wymieszaj z łyżką stołową boraksu.
  • Dodaj szklankę ciepłej wody i poczekaj, aż proszek się rozpuści.
  • W tak przygotowanej mieszance namocz waciki, a następnie rozłóż je w miejscach, w których grasują mrówki.

Pułapka z cukru to również dobry sposób na muchy. Wystarczy, że przetniesz plastikową butelkę w 1/3 wysokości, a do środka wsypiesz 2-3 łyżki cukru i dodasz kilka łyżek wody. Na koniec włóż z powrotem odciętą wcześniej część szyjką butelki do dołu. Muchy zwabione cukrem wpadną do środka, ale nie będą w stanie się wydostać.

Cukier to też doskonały środek przeciwko nicieniom. Te pasożyty są niebezpieczne zarówno dla ludzi, zwierząt, jak i roślin. Jak pozbyć się nicieni w ogrodzie? Wystarczy, że rozsypiesz cukier (1 kilogram cukru na 1 metr kwadratowy) lub rozpuścisz go w wodzie, a następnie podlejesz nim rośliny. Słodzidło sprawi, że wzrośnie ilość korzystnych bakterii w glebie. Te z kolei rozprawią się ze szkodnikami.

Inne nietypowe zastosowania cukru. Nie tylko w ogrodzie

Cukier możemy wykorzystać także poza ogrodem i kuchnią. Może on przedłużyć trwałość ciętych kwiatów. Wystarczy dodać do wazonu łyżeczkę cukru i octu winnego. Cukier odżywi roślinę, a ocet zapobiegnie powstawaniu bakterii.

Cukier sprawdzi się też jako środek do wywabiania plam z trawy. Zabrudzenie posyp odrobiną cukru i pozostaw na co najmniej godzinę. Po tym czasie wrzuć ubrania do pralki i wypierz jak zwykle.

Więcej o: