Jak prać ręczniki, aby były dłużej puszyste? Wystarczy szklanka tego produktu i będą jak nowe

Zastanawialiście się kiedyś, w jakiej temperaturze prać ręczniki? Jak to robić, by ich nie zniszczyć? Zasady są banalnie proste. Wystarczy pamiętać o kilku ważnych krokach, by jak najdłużej cieszyć się miękkimi i pachnącymi ręcznikami.

Choć z ręczników korzystamy codziennie, to często nie wiemy, jak o nie dbać. Nieprawidłowe pranie może pogorszyć ich wygląd i właściwości, a w najgorszym przypadku po prostu zniszczyć. Jak i w jakiej temperaturze prać ręczniki? Czy są jakieś sposoby, by przywrócić im miękkość?

Zobacz wideo Czy ręczniki trzeba prać co kilka dni? [NaZdrowie]

Czy prać ręczniki po zakupie? Pierwsze kroki

Przed pierwszym użyciem zawsze wypierz ręczniki. Dzięki temu usuniesz z nich pozostałości barwnika, drobnoustroje i zabrudzenia, które pojawiły się na nich w fabryce lub sklepie. Przed praniem namocz ręcznik w zimnej wodzie, najlepiej przez noc. Do wody możesz dodać ocet. Taki porządnie wymoczony ręcznik będzie lepiej chłonął wodę. Moczenie i pranie w occie to również dobry sposób na przywrócenie im miękkości i chłonności.

W ilu stopniach prać pościel, aby służyła latami? Wszystko zależy od materiału, z którego ją uszytoJak często prać pościel? Odpowiedź może zdziwić

W jakiej temperaturze prać ręczniki? Jak często trzeba to robić?

To, jak często prać ręczniki zależy przede wszystkim od tego, jak często z nich korzystasz i czy prawidłowo suszysz je po każdym użyciu. W słabo wentylowanej łazience wilgotne ręczniki stają się siedliskiem bakterii i innych drobnoustrojów. Wtedy powinniśmy prać je nawet co 3 dni. Zazwyczaj jednak wystarczy prać je raz w tygodniu.

W jakiej temperaturze prać ręczniki? Powinno to być od 40 do 60 stopni. Gotowanie lub pranie w 90 stopniach nie jest zalecane w przypadku ręczników stosowanych na co dzień. Zawsze jednak sprawdzaj zalecenia na metce i do nich dostosowuj wybór programu.

Co robić, by pranie szybciej schło?Co robić, by pranie szybciej wyschło? Wystarczy zastosować banalny trik

Jak prać ręczniki? Co robić, by były miękkie?

Przede wszystkim pamiętaj o tym, by nie dodawać do prania środków zmiękczających. Osadzają się bowiem na włóknach i negatywnie wpływają na chłonność. Jak wspomnieliśmy, do prania możesz dodać natomiast szklankę octu. Wlej ją do pojemnika na płyn do płukania. Ocet zmiękczy włókna, usunie z nich pozostałości po środkach piorących i dodatkowo zdezynfekuje pranie.

Wybierz odpowiednią temperaturę, ustaw niskie obroty i wirowanie. Pamiętaj też, żeby nie przeładowywać pralki. Po zakończeniu prania porządnie wytrzep ręczniki przed ich rozwieszeniem. Dzięki temu rozluźnisz włókna.

Więcej o: