Wsyp do zlewu sodę oczyszczoną i przykryj ścierką. Genialny trik, dzięki któremu sporo zaoszczędzisz

Resztki jedzenia, włosy, tłuszcz i osady z mydła to częsta przyczyna zatkanego odpływu w zlewie czy umywalce. W takiej sytuacji często sięgamy po silne środki udrożniające. Okazuje się, że niepotrzebnie. Równie skutecznie z tym problemem poradzi sobie ten domowy trik.

Zatkany zlew czy umywalka to częsty problem. Nagromadzone resztki jedzenia, włosy czy osad z mydła i kosmetyków uniemożliwiają swobodny przepływ wody i wydzielają nieprzyjemny zapach. Dzięki temu prostemu trikowi zaoszczędzisz sporo pieniędzy, a na dodatek w przyjazny dla środowiska sposób udrożnisz zapchany odpływ.

Zobacz wideo Czyścimy zlew i rury domowym (i skutecznym) sposobem

Domowe sposoby na zatkany zlew. Prosto i ekologicznie

Gdy odpływ się zatyka, często sięgamy po środki udrożniające. Są one jednak szkodliwe dla środowiska i dla naszego zdrowia, szczególnie gdy nie umiemy z nich prawidłowo korzystać. Zamiast tego warto wypróbować te sprawdzone domowe sposoby.

Możesz wsypać do odpływu pół szklanki soli, a następnie powoli wlać dwa litry gorącej wody. Ten sposób najlepiej sprawdzi się, gdy nie doszło jeszcze do poważnego zatkania odpływu. Co, gdy problem jest poważniejszy? Wtedy warto sięgnąć po sodę oczyszczoną i pewien prosty trik.

Wsyp do zlewu pół szklanki sody i przykryj ściereczką. Genialny sposób na zatkany zlew

Do udrożnienia zatkanego i zapchanego odpływu wystarczą tylko 3 składniki, które już masz w swoim domu. Oto jak to zrobić krok po kroku. Przed rozpoczęciem tej procedury wyjmij naczynia ze zlewu i usuń stojącą w nim wodę oraz resztki jedzenia czy włosy z sitka.

  • Do odpływu wlej łyżeczkę płynu do mycia naczyń.
  • Wsyp pół szklanki sody oczyszczonej.
  • Wszystko zalej dwoma szklankami octu — najlepiej spirytusowego.
  • Odpływ przykryj ściereczką i pozostaw na około 10 minut.

Po tym czasie zdejmij ściereczkę, a do odpływu wlej gorącą wodę. To wszystko! 

Więcej o: