Kwiaty, które przynoszą pecha. Lepiej na nie uważaj i nie trzymaj ich w domu

Wokół roślin domowych narosło wiele przesądów. Część z nich ma przynosić szczęście, inne z kolei pecha. Sprawdź, które kwiaty go przyciągają i czy nie masz ich w swoim domu.

Przy wyborze roślin domowych kierujemy się zazwyczaj ich wyglądem i ceną. Jeśli mamy zwierzęta domowe czy dzieci, upewniamy się, że są dla nich bezpieczne. Rzadko jednak sprawdzamy, jakie są przesądy. Okazuje się, że to błąd. Sprawdź, które kwiaty przynoszą pecha. 

Zobacz wideo Jak dbać o kwiaty w wazonie, aby długo były piękne?

Bluszcz pospolity

Pnącza wyglądają bardzo efektownie, ale pamiętaj, że to roślina trująca. Bluszcz hodowany przed domem przynosi dobrobyt. Natomiast trzymany wewnątrz przyciąga negatywną energię. Potęguje też toksyczne relacje i przynosi pecha w miłości.

 

Kaktusy

Choć kaktusy cieszą się niesłabnącą popularnością, to warto wiedzieć, że kumulują złą energię. Przynoszą też pecha domownikom. W miłości przyciągają partnerów, którzy mogą ranić, więc lepiej nie trzymać ich w sypialni. Jeśli już, postaw je w pobliżu drzwi wejściowych, dzięki temu odpędzisz potencjalnych złodziei.

 

Znaki zodiaku od najmilszego do najwredniejszego (zdj. ilustracyjne)Znaki zodiaku od najmilszego do najwredniejszego

Filodendron

Popularność niektórych odmian, szczególnie tych kolekcjonerskich, wciąż rośnie. Filodendrony mają wzmacniać złą energię. Sprzyjają też nieporozumieniom i kłótniom między domownikami. Według przesądów ściągają na mieszkańców nieszczęście.

 

Zwiędłe kwiaty

Zwiędłe i uschnięte kwiaty, w przeciwieństwie do świeżych bukietów, źle wpływają na aurę w domu. Działają przygnębiająco i przepełniają domowników smutkiem. Zamiast trzymania uschniętych kwiatów w wazonie, lepiej postaw na rośliny doniczkowe.

Jak podlewać storczyki? (zdj. ilustracyjne)Jak prawidłowo podlewać storczyki? Zwróć uwagę na ten szczegół

Nagietek

Choć powszechnie stosuje się go w ziołolecznictwie, nagietka lepiej nie hodować w domu. Ma sprzyjać nałogom. Umacnia te już istniejące i dodatkowo sprzyja wpadaniu w kolejne.

 

Hibiskus, czyli róża chińska

To roślina o pięknych, okazałych kwiatach. Jest idealna dla początkujących ogrodników. Niestety, hibiskus ma przynosić pecha właścicielom i powodować problemy zdrowotne, przyciągając choroby. Nie działa też korzystnie na relacje miłosne.

 
Więcej o: