Myjesz włosy w ten sposób? To błąd! Przez niego mogą być osłabione i matowe

Czy twoje włosy stają się z dnia na dzień coraz bardziej suche i słabe? Często pomimo używania szeregu odżywek, nawilżaczy i wcierek nie otrzymujemy oczekiwanego efektu. Powodem takiej sytuacji może być sposób, w jaki myjesz głowę. Jakich błędów unikać, aby włosy były gęste i zdrowe?

Zadbanie o kondycję włosów może być trudniejsze, niż się wydaje. Drobne błędy podczas pielęgnacji mocno odbiją się na ich zdrowiu. Wiele z nich przydarza się podczas mycia głowy. Sprawdziliśmy, jak myć włosy, aby nie były osłabione lub matowe.

Zobacz wideo Jak prawidłowo prostować włosy, żeby się nie niszczyły?

Jak zadbać o włosy? Najczęstsze błędy 

Jednym z najczęściej popełnianych błędów jest używanie gorącej wody podczas mycia włosów. Wysoka temperatura świetnie sprawdza się na tylko początku pielęgnacji. To dzięki niej osłonki i pory skóry głowy mogą zostać poddane głębokiemu czyszczeniu. Później dochodzi do puszenia się włosów się, przez co stają się one słabe i suche. Z tego powodu, do zmywania odżywek i innych kosmetyków najlepiej użyć chłodnej wody. 

Warto także pamiętać o samym sposobie nakładania szamponu lub odżywki. Większość z nas po prostu wciera kosmetyki za pomocą okrężnych ruchów dłońmi. Aplikowanie ich w ten sposób również wpływa negatywnie na zdrowie naszych włosów. Stają się przez to bardziej matowe, a ich pasma plączą się i są trudniejsze do rozczesania. Najlepszą metodą na aplikowanie szamponu to delikatne nakładanie go na czuprynę opuszkami palców.

Kładziesz się spać z mokrą głową? Możesz poważnie zaszkodzić swoim włosom

Jedną z najważniejszych reguł do uzyskania zdrowych włosów jest ich dokładne osuszenie przed snem. Kładąc się spać z wilgotnymi pasmami, możesz zaszkodzić im, bardziej niż myślisz. Przede wszystkim, mokre włosy są bardziej podatne na uszkodzenia takie jak łamanie się i kruszenie. W trakcie snu nieświadomie pocieramy nimi o poduszkę, co tylko pogłębia ten problem. Jeśli koniecznie chcesz umyć włosy na noc, przed pójściem do łóżka wysusz je suszarką. W przypadku urządzeń z funkcją jonizacja warto z niej skorzystać. Nie dość, że zapewnisz włosom połysk i gładkość, to jeszcze zminimalizujesz efekt ich elektryzowania. 

Więcej o: