Najlepszy sposób na nakładanie podkładu? Ten produkt za niecałe 10 zł wygładzi cerę i ukryje pory

W internecie można znaleźć mnóstwo ciekawych sposobów na pielęgnacje twarzy. Ostatnio prawdziwym hitem jest wałek jadeitowy. Urządzenie, jak się okazuje, jest też świetnym aplikatorem podkładu. Czy roller do twarzy rzeczywiście działa tak dobrze?

Roller do twarzy po raz pierwszy podbił serca osób dbających o swój wygląd już kilka lat temu. Jednak dopiero ostatnio w internecie pojawiły się pierwsze filmiki pokazujące, jak użyć urządzenia do nakładania podkładu. Według influencerek jest to najprostszy sposób na zaaplikowanie kosmetyku.

Zobacz wideo Jak zatrzymać opaleniznę po wakacjach na dłużej?

Najlepszy sposób na nałożenie podkładu? Roller do twarzy sprawdzi się idealnie

Do nakładania podkładu pod makijaż zwykle używa się gąbeczki lub pędzelka. Dzięki nim kosmetyk rozprowadza się w miarę równo i szybko. Największym minusem standardowych aplikatorów jest częściowe wchłanianie specyfiku. Z tego powodu zarówno gąbka, jak i pędzelek muszą zostać dokładnie umyte praktycznie po każdym użyciu, jednak proces wypłukiwania podkładu z mocno absorbującego materiału może być dość uciążliwy.

W przypadku rollera do twarzy nie musimy się o to martwić. Fakt, urządzenie także należy przemyć po każdej aplikacji kosmetyku, jednak dzięki tworzywu, z którego jest wykonany, cały proces jest o wiele krótszy i przyjemniejszy. Co więcej, dzięki dwóm różnym końcówkom, roller do twarzy dokładnie rozprowadza podkład zarówno na policzkach, jak i powiekach, nie wchłania tak kosmetyku, zmniejsza pory i zapewnia ładne krycie. 

Roller do twarzy jako aplikator do podkładu. Jakie są minusy tego rozwiązania?

Największym minusem, o jakim wspominają influencerki i komentujący, jest dłuższy czas nakładania podkładu. Aby osiągnąć oczekiwany efekt naturalności i dokładnego makijażu trzeba mieć niestety nieco więcej cierpliwości, niż przy użyciu gąbeczki lub pędzla. Jeśli się gdzieś spieszysz bądź chcesz zaoszczędzić czas na malowaniu się, lepszym rozwiązaniem będzie użycie standardowych aplikatorów. Jednak cierpliwe wmasowywanie podkładu nie jest tak do końca dużą wadą. Podczas całego procesu roller do twarzy przyjemnie chłodzi twarz, a materiał, z którego jest wykonany, zmniejsza pory.

Więcej o: