Jak pozbyć się worków pod oczami? Ogórek to nie jedyne warzywo, które szybko poradzi sobie z problemem

Worki i sińce pod oczami pojawiają się nie tylko po nieprzespanej nocy. To także skutek uboczny niezdrowego trybu życia. A czasem to po prostu kwestia genów. Na szczęście worki pod oczami można zniwelować domowymi sposobami. Oto jak to zrobić.

Skóra pod oczami jest wyjątkowo delikatna. Z tego powodu jest też bardziej wrażliwa, a każda niedoskonałość jest bardziej widoczna. Gdy pod oczami pojawiają się worki czy sińce, sięgamy po szereg kosmetyków i za wszelką cenę próbujemy się ich pozbyć. Okazuje się, że nie do końca potrzebnie. Równie skutecznie z tym problemem poradzimy sobie domowymi sposobami. Jak pozbyć się worków pod oczami?

Zobacz wideo Domowe sposoby na opuchnięte oczy

Skąd się biorą worki pod oczami? Przyczyny ich powstawania

Czasem jest to po prostu "taka uroda" i kwestia genów. Skłonności do opuchlizny pod oczami można odziedziczyć po rodzicach. Problem ten wzmaga się wraz z wiekiem. Worki i sińce pojawiają się również u alergików, szczególnie w sezonie wiosennym i letnim. Palacze, nocne marki i ludzie, którzy nie dbają o zdrowe odżywianie, także zmagają się z tym kłopotliwym mankamentem. Podobnie osoby, które prowadzą siedzący tryb życia i niewiele się ruszają. W takich sytuacjach warto więc zastanowić się nad wprowadzeniem zmian i sięgnąć po sprawdzone sposoby na worki pod oczami.

Jak pozbyć się worków pod oczami? Domowe i sprawdzone sposoby

Chcąc zapobiec powstawaniu sińców pod oczami, warto na co dzień pamiętać o kilku zasadach:

  • Sypiaj z głową lekko w górze. To pomoże w odpowiedniej cyrkulacji limfy w organizmie. Przed snem dobrze wywietrz sypialnię.
  • Pij dużo wody, ale nie bezpośrednio przed snem.
  • Ogranicz sól w diecie. Pomoże to zmniejszyć zatrzymywanie wody w organizmie.
  • Zadbaj o higienę snu i staraj się wysypiać.
  • Rzuć palenie. Papierosy, podobnie jak alkohol, tylko wzmagają problem worków i cieni pod oczami.

Jeśli jednak pojawią się one na twarzy i chcemy szybko je zniwelować, pomocne będą chłodne kompresy. Możesz np. zwilżyć ręcznik zimną wodą i położyć go na kilka minut na skórę pod oczami. Do kompresów możesz również wykorzystać zimne plastry ogórka. Taki okład zmniejszy obrzęk limfatyczny. Doskonale nadadzą się też schłodzone łyżeczki. Przykładaj je do powiek wygiętą stroną i przytrzymuj przez kilka minut.

Na worki pod oczami doskonale sprawdzą się okłady z ziemniaka. Zawarty w nich potas zmniejszy opuchliznę, a skrobia załagodzi stany zapalne. Taki okład rozjaśni również sińce. Wystarczy obrać i pokroić ziemniaka, a plastry położyć na powiekach na ok. 20 minut.

Pod oczy i na powieki możesz też kłaść torebki z herbatą lub ziołowym naparem. Pamiętaj, by nie używać gorących okładów! Lepiej stosować zimne lub letnie kompresy. Herbatę na powiece możesz trzymać nawet przez pół godziny.

Więcej o: