Najlepszy domowy sposób na muchy. Pozbądź się insektów raz na zawsze za mniej niż 5 zł

Okres letni to pora kojarzona przede wszystkim z upałami, wakacjami i odpoczynkiem. Ciężko jest się jednak relaksować, gdy w całym domu słychać irytujące brzęczenie. Muchy to jedne z insektów, które swoją inwazję rozpoczynają na właśnie podczas najcieplejszej pory roku. Jak się ich pozbyć? Oto domowe sposoby na muchy za mniej niż 5 zł!

Walka z muchami często jest serią niekończących się starć. Raz przegonione insekty wydają się wracać do naszych domów z podwójną siłą. Na szczęście istnieją domowe sposoby na muchy, które poradzą sobie z tym bzyczącym problemem raz na zawsze.

Zobacz wideo Spray odstraszający komary możesz zrobić sam

Co odstrasza muchy? Owady nie cierpią tych zapachów

Jednymi z najczęściej polecanych, a jednocześnie najskuteczniejszym z domowych sposobów na muchy są olejki eteryczne. Owady nie znoszą zapachu mięty, wanilii, lawendy, bazylii, kokosa, trawy cytrynowej i goździków. Wystarczy, że wlejesz kilka kropel jednego z powyższych aromatów do wody w butelce z atomizerem lub do nawilżacza powietrza. Urządzenie będzie stale rozpylać zapach w pomieszczeniu, w którym się znajduje. W przypadku rozpylacza musisz zrobić to ręcznie. 

Najlepszy środek na muchy? Znajdziesz go w swojej kuchni 

Kolejny środek na muchy, który skutecznie je odstrasza, składa się z octu jabłkowego, czosnku, pieprzu i cynamonu. Sypkie przyprawy dokładnie wymieszaj z rozgniecionymi ząbkami warzywa. Całość wsyp do słoika i zalej octem jabłkowym. Górę pojemnika zakryj gazą lub folią aluminiową, pamiętaj jednak, aby zrobić w nich kilka dziurek. Tak przygotowana "bomba zapachowa" skutecznie przegoni muchy z twojego domu.

Oczywiście nie należy zapominać o najważniejszej rzeczy, czyli... regularnym sprzątaniu. To właśnie pozostawione resztki jedzenia i niedomyte plamy przyciągają muchy do naszego domu. Zatem mycie podłóg i blatów, czy odkurzanie okruszków, powinny być pierwszą linią obrony przeciwko muchom. 

Nigdy nie zostawiaj jedzenia, zwłaszcza owoców, na wierzchu. Najlepiej zamykać je w pojemnikach i chować do lodówki. Pamiętaj także, aby zakładać pokrywkę na śmietniki. Zapach rozkładających się resztek może przyciągnąć całe stada owadów. Jeśli zadbasz o czystość w domu, znacznie zmniejszysz szansę na inwazję insektów.

Więcej o: