Pomysły na szybkie i łatwe fryzury. Zrobisz je w mniej niż 5 minut, a efekt będzie oszałamiający

Rano masz mało czasu? Szukasz pomysłów na szybkie i proste upięcia? A może chcesz uzyskać wymarzone fale bez użycia lokówki czy prostownicy? Oto kilka pomysłów, dzięki którym uzyskasz efektowną fryzurę w mniej niż 5 minut.

Mało czasu, a może niechęć do spędzania godzin w łazience? Powodów, dla których poszukujemy szybkich pomysłów na fryzury jest wiele. Oto kilka propozycji, które idealnie sprawdzą się szczególnie latem. Dzięki tym trikom szybko uzyskasz efektowną i piękną fryzurę.

Zobacz wideo Jak zapleść włosy bez gumki?

Messy bun. Efektowna i szybka fryzura damska

Luźny koczek to tylko pozornie niedbale wyglądająca fryzura. Na szczęście jej wykonanie jest banalnie proste. To idealna fryzura na co dzień, szczególnie latem. Oto jeden ze sposobów na messy bun:

 • Zbierz włosy do góry i zwiąż gumką — nie wyciągaj jednak włosów całkowicie, tylko do połowy.
 • Powinnaś uzyskać zabezpieczony gumką luźny koczek z połowy włosów. Poluzuj go i rozciągnij lekko.
 • Pozostałe niewyciągnięte z kucyka włosy zacznij luźno zawijać wokół gumki. Im cieńsze wybierzesz pasma, tym bardziej "roztrzepany" kok uzyskasz.
 • Na koniec włosy możesz spryskać lakierem, by utrwalić fryzurę.

Inną metodą jest po prostu związanie włosów na czubku głowy, zawinięcie ich wokół gumki, upięcie np. wsuwkami, a następnie rozluźnienie koka. Sposobów na uzyskanie messy bun jest wiele. Wybierz ten, który jest dla ciebie najłatwiejszy.

Szybkie upięcie damskie. Nie tylko dla zapracowanych

Niski kucyk to idealna fryzura dla zabieganych. Nie wymaga szczególnego wysiłku. Wystarczy, że zbierzesz włosy nisko, nad karkiem lub tuż przy szyi, a następnie zwiążesz dość luźno gumką. Kucyk możesz też przewiązać apaszką.

Dłuższe włosy możesz zapleść w warkocz dobierany. Taka fryzura pasuje zarówno do luźnego, jak i eleganckiego stylu.

 

Przy krótszych włosach doskonale sprawdzi się zebranie połowy nad uszami, zaczesanie ich luźno do tyłu i upięcie przy pomocy spinki lub gumki.

Fryzury, które robią się same. Dzięki tym trikom obudzisz się z gotowym uczesaniem

Jednym ze sposobów na piękną fryzurę z samego rana jest upięcie lub zaplecenie włosów przed snem. Dzięki temu uzyskasz łagodne lub mocniejsze fale. Jak to zrobić?

Wieczorem zapleć włosy w luźny warkocz. Jeśli chcesz uzyskać fale na całej długości, wybierz warkocz francuski. Im luźniejszy będzie, tym delikatniejsze wyjdą fale.

Inną metodą na fale jest upięcie włosów w luźny kok. Zawiń je w jednym kierunku i luźno zepnij gumką. Taki kok najlepiej rób na czubku głowy. Dzięki temu nie będzie przeszkadzał podczas snu.

Fale na pasek od szlafroka. Genialny trik na fale

Ta genialna sztuczka to prawdziwy hit TikToka. Oto jak to zrobić:

 • Wieczorem umyj i wysusz włosy jak zwykle.
 • Rozczesz je i zrób przedziałek na środku głowy.
 • Pasek od szlafroka połóż na środku głowy — jego końce mają zwisać równo po obu stronach twarzy. Możesz go przypiąć spinką.
 • Zacznij zawijać włosy wokół paska, zaczynając od pasm najbliżej twarzy po jednej stronie i dobierając do niego kolejne. Jak podczas plecenia warkocza. Na koniec zwiąż je gumką.
 • Czynność powtórz z drugiej strony głowy.
 • Zaplecione włosy możesz zwinąć w koczek albo związać końce paska z tyłu głowy, a następnie na jej czubku.
 • Idź spać.

Rano ostrożnie rozplącz włosy. Możesz je rozczesać grzebieniem o szeroko rozstawionych zębach. 

Więcej o: