Wrastające włoski po depilacji. Jak im zapobiec? Wypróbuj te proste triki i zapomnij o podrażnieniach

Wrastające włoski najczęściej pojawiają się po depilacji woskiem lub depilatorem, rzadziej po goleniu maszynką. Ten problem może wynikać z nieprawidłowego przeprowadzania zabiegu, choć zdarza się, że po prostu taka nasza uroda. Oto kilka sprawdzonych sposobów na wrastające włoski.

Bolesne czerwone plamy i krosty często pojawiają się po depilacji czy goleniu. Na szczęście można temu zapobiec domowymi sposobami. Jak uniknąć wrastania włosków po depilacji? Jak prawidłowo się golić, by uchronić skórę przed podrażnieniami?

Zobacz wideo Myki na wykorzystanie pianki do golenia

Dlaczego włoski wrastają? Co robić, by tego uniknąć?

Wrastające włoski to najczęściej problem związany z depilacją plastrami woskowymi czy depilatorem. Odrastające owłosienie jest słabsze i trudniej jest mu się przebić przez skórę. Golenie się w pośpiechu także może być przyczyną tego problemu. Nadrywane czy golone w kierunku przeciwnym do ich wzrostu włosy wrastają, powodując stany zapalne. Jak tego uniknąć?

  • Dostosuj metodę depilacji odpowiednią do swojej skóry. Osoby o wrażliwej skórze skłonnej do podrażnień powinny unikać stosowania depilatorów elektrycznych.
  • Nie używaj starej maszynki do golenia. Tępe ostrze nie przetnie włosów we właściwy sposób. Dodatkowo takie stare sprzęty to siedliska bakterii.
  • Używaj pianki lub żelu do golenia albo dobrze namydl skórę przed użyciem maszynki. Gól się zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa.

Domowe sposoby na wrastające włoski. Są tanie i skuteczne

By uniknąć wrastania włosków po depilacji, ważne jest regularne wykonywanie peelingów. Możesz sięgnąć po gotowe produkty lub zrobić je samodzielnie w domu. Najprostszy do zrobienia jest peeling cukrowy. Do jego wykonania potrzebujesz jedynie oliwy lub oleju i cukru:

  • 5 łyżek oleju lub oliwy z oliwek wymieszaj z 3/4 szklanki cukru.
  • Możesz dodać ulubiony olejek eteryczny.
  • Wymieszaj aż do powstania gęstej masy.

Taki peeling możesz stosować po kąpieli lub po goleniu. Gotowy przechowuj w lodówce.

Innym popularnym domowej roboty kosmetykiem jest peeling kawowo-cukrowy. To idealny przepis dla miłośników kawy.

  • Łyżkę fusów po kawie wymieszaj z łyżką cukru, np. trzcinowego, oraz łyżeczką cynamonu.
  • Dodaj łyżkę oleju.
  • Wszystkie składniki wymieszaj, aż powstanie gęsta pasta.

Peeling wykonuj jak zawsze. Jeśli do jego wykonania użyjesz cukru drobnoziarnistego, możesz go stosować również do twarzy.

Więcej o: