Wlej do pralki płyn do płukania jamy ustnej i nastaw program. Efekt na pewno cię zaskoczy

Twoje pranie straciło dawną świeżość i ma brzydki zapach? Powodem może być zalegająca w pralce wilgoć, przez którą w urządzeniu pojawić się mogą grzyby, pleśń i inne bakterie. Jak rozwiązać ten problem? Wystarczy płyn do płukania jamy ustnej.

Brzydki zapach w pralce to problem, któremu trzeba raz na jakiś czas stawić czoła. Charakterystyczny odór może pojawić się nawet przy regularnym czyszczeniu urządzenia. Na szczęście istnieje prosty sposób na pozbycie się uciążliwego zapachu. Wystarczy wlać płyn do płukania jamy ustnej do dozownika i nastawić program, aby znów cieszyć się odkażoną pralką!

Zobacz wideo Jak usunąć sierść z ubrań?

Wlej do pralki płyn do jamy ustnej. Jak działa ten sposób?

Płyn do płukania jamy ustnej sprawdzi się równie dobrze jako środek do odkażania pralki. Wystarczy, że do dozownika na proszek wlejesz pół szklanki specyfiku, a następnie nastawisz krótki program. Płyn do płukania jamy ustnej ma działanie oczyszczające oraz bakteriobójcze, dzięki czemu skutecznie odkazi pralkę. Pozbywając się grzybów i bakterii, pożegnasz się także z towarzyszącym im brzydkim zapachem. 

Czy możesz używać płynu do płukania ust zamiast detergentu? Odpowiedź nie jest tak oczywista

O dziwo, płyn do płukania jamy ustnej sprawdzi się także jako zamiennik detergentu. Nie oznacza to jednak, że każdy rodzaj specyfiku sprawdzi się w tym zadaniu. Do zabrudzonych ubrań najlepiej użyć bezbarwnego płynu do płukania ust, aby nie narażać ich na przebarwienia. 

Produkty tego typu zwykle mają w sobie zielone lub niebieskie barwniki, których lepiej nie dodawać, zwłaszcza do białego prania. Jeśli jednak znajdziesz środek pozbawiony koloru, koniecznie wypróbuj ten sposób. Po prostu wlej szklankę płynu do płukania ust do pralki i nastaw odpowiedni program. Od razu poczujesz różnicę. 

Więcej o: