Zazwyczaj używasz go do stylizacji włosów, tym razem spryskaj firanki. Zaoszczędzisz czas i pieniądze

Pranie firanek to jedno z najbardziej uciążliwych zadań na liście domowych porządków. Samo ich czyszczenie potrafi zająć sporo czasu, nie wspominając nawet o prasowaniu. Na szczęście istnieje prosty trik, dzięki któremu twoje firany pozostaną czyste i proste na dłużej. Wystarczy, że użyjesz lakieru do włosów!

Lakieru do włosów nie sposób skojarzyć z praniem, a co dopiero z firankami. Jak się okazuje, jego właściwości pomogą im nie tylko zachować swój kształt na dłużej, ale także ochronią je przed zabrudzeniami. Dzięki butelce ze sprayem uporczywy proces długiego prasowania zostaje sporo skrócony. Ten prosty trik z lakierem do włosów nada twoim firankom długotrwały efekt!

Zobacz wideo Domowe sposoby na oparzenia słoneczne. Sprawdź, jak tanio i skutecznie pomóc swojej skórze po opalaniu

Chcesz mieć proste firanki? Użyj lakieru do włosów!

Prasowanie firan może być dość uciążliwe. Przez cały czas trzeba być niezwykle ostrożnym, ponieważ materiał łatwo się przypala. Wiele osób rezygnuje z tego wyjścia i rozwiesza firanki na karniszu bezpośrednio po odwirowaniu. Namoknięta tkanina jednocześnie schnie i wyprostowuje się pod własnym ciężarem. Nie jest to idealne rozwiązanie, ponadto kształt firany często nie zadowala jej właścicieli.

Właśnie z tego powodu lakier do włosów sprawdzi się tutaj doskonale. Po rozwieszeniu firanek na karniszach spryskaj je sprayem. Utworzysz w ten sposób cienką i dociążającą warstwę, która jeszcze bardziej je wyprostuje. Co więcej, niewidzialna powłoka lakieru ochroni twoje firanki przed osadzaniem się na nich kurzu i innych zabrudzeń.

Jak prać firanki? Najbezpieczniejsze rozwiązania

Sposób z lakierem do włosów może zastąpić prasowanie firanek, jednak wciąż, od czasu do czasu, trzeba będzie je wyprać. Jak to zrobić, aby nie naruszyć delikatnego materiału? Przede wszystkim musisz pamiętać o odpowiedniej temperaturze. Woda nie powinna przekraczać 30 stopni Celsjusza, ponieważ w ten sposób narazimy firany na deformacje lub odbarwienia. Warto także ustawić program o stosunkowo niskich obrotach - maksymalnie 400 na minutę. Nie zapomnij, aby przed umieszczeniem firanek w bębnie maszyny, włożyć je najpierw do woreczka na pranie.

Więcej o: