Poznaj domowe sposoby na otarcia i pęcherze. Przydadzą się podczas letnich wędrówek

Odciski i otarcia powstają zwykle w wyniku źle dobranego obuwia. Poczucie dyskomfortu może być szczególnie irytujące w lecie, gdy zdecydowanie częściej wybieramy się na dłuższe spacery. Jak można sobie poradzić z tym problemem? Oto kilka domowych sposobów na odciski i otarcia.

Chyba każdy z nas choć raz musiał uporać się z odciskami na stopach. Bolące otarcia potrafią przeszkodzić w wakacyjnych planach, dlatego dobrze jest znać kilka sprawdzonych sposobów na rozwiązanie tego problemu. Jak skutecznie pozbyć się odcisków? Te sprawdzone triki pozwolą ci szybciej wrócić na szlak.

Zobacz wideo Co mogą oznaczać uderzenia gorąca?

Domowe sposoby na odciski i otarcia. Jak się z nimi uporać?

Jednym z najskuteczniejszych sposobów na odciski jest napar z rumianku. Roślina przyspiesza gojenie ran i działa przeciwzapalnie. Co więcej, ma także w składzie substancje o właściwościach bakteriobójczych. Wystarczy, że zalejesz jedną łyżkę kwiatów (mogą być świeże lub suszone) szklanką gorącej wody. Zostaw napar na około 15 minut, po czym przelej go przez sitko. Poczekaj do ostygnięcia płynu, a następnie nasącz nim gazę. Aby otarcia szybciej się zagoiły, musisz obłożyć je nasączonym kompresem i otoczyć go bandażem. Jeśli odciski bardzo ci dokuczają, możesz zanurzyć je bezpośrednio w płynie. Ulga gwarantowana!

Inne sposoby na odciski. Użyj tych roślin i poczuj ulgę

Odciski i otarcia często pojawiają się jeszcze w trakcie naszych wędrówek. Z tego powodu dobrze jest nanieść na nie maści na bazie aloesu. Roślina nie dość, że ukoi ból, to jednocześnie ochłodzi stopy w upalne dni. Dobrym rozwiązaniem są także okłady z plastrów cebuli, cytryny lub ząbku czosnku. Ich soki zmiękczą skórę wokół odcisku, co ułatwi jego gojenie bądź usunięcie. Pamiętaj także, że częste namaczanie stóp może zapobiec powstawaniu otarć. Sucha i twarda skóra jest bardziej podatna na ucisk. 

Więcej o: