Domowy sposób na muszki owocówki. Sprawdź ten trik i pozbądź się ich w mgnieniu oka

Muszki owocówki mogą pojawić się w twoim domu praktycznie z dnia na dzień. "Eksmisja" jest jednak trudniejsza, niż się wydaje. Długotrwałe próby pozbycia się ich potrafią sfrustrować prawdziwą oazę spokoju. Na szczęście istnieje sprawdzony trik, który rozwiąże ten problem w kilka chwil. Oto domowy sposób na muszki owocówki.

Lato - okres upałów i sezonu owocowego. To także czas, w którym najczęściej w domach pojawiają się muszki owocówki. Wysokie temperatury przyspieszają rozkład żywności, a jej zapach działa na te owady niczym wabik. Jak temu zapobiec? Wystarczy znać ten sprawdzony sposób

Zobacz wideo Naturalny i skuteczny spray przeciw komarom. Zrób go sam

Sposób na muszki owocówki. Owady nie cierpią tych zapachów

Muszki owocówki lgną do zapachu resztek jedzenia jak mało który owad. Możesz jednak obrócić świetny węch tych stworzeń przeciwko nim. Woń mięty, goździków, cytryny i liścia laurowego skutecznie odstraszy nieproszonych gości. Włóż kilka z tych składniki do małego słoika i zalej je wodą. Tak przygotowany specyfik przelej do butelki z rozpylaczem. Spsikaj parapet, blaty i meble, aby pozbyć się muszek raz na zawsze. 

Kolejnym dobrym sposobem jest zapachowy odstraszacz wykonany z cytryny i goździków. Ten trik działa także na komary i mrówki. Jak stworzyć tę aromatyczną bombę? 

  1. Przekrój cytrynę na pół
  2. W każdą z połówek wbij około 10 goździków
  3. Połóż odstraszacze w miejsca, w których najczęściej spotykasz muszki
  4. Po krótkim czasie owady znikną na dobre

Jak zapobiec inwazji muszek owocówek? Chowaj jedzenie do pojemników

Muszki owocówki pojawiają się w miejscach, w których znajdą resztki jedzenia. Z tego powodu regularne sprzątanie, zwłaszcza w kuchni, jest tak ważne. Często przecieraj blaty, a każdą plamę z soku lub innego słodkiego napoju od razu zmywaj. Pamiętaj także, aby nie zostawiać owoców na wierzchu. Przechowuj je w lodówce lub zamykanych pojemnikach, żeby zminimalizować ryzyko pojawienia się muszek. 

Więcej o: