Wbij śrubokręt w trawnik. Ten trik to hit! Pomoże zadbać o twój ogród

Rosnąca temperatura i brak opadów sprawiają, że zaczynamy uważniej troszczyć się o rośliny w naszym ogrodzie. Zdarza się jednak, że zapominamy przy tym o naszych trawnikach, a one też wymagają podlewania. Czy wystarczająco dbamy o murawę? By to sprawdzić, pomocny okazuje się test śrubokręta.

Latem, gdy temperatury rosną, a opady są rzadsze, musimy pamiętać o podlewaniu. Jednak nie tylko krzewy i kwiaty potrzebują naszej troski. Nie powinniśmy zapominać o trawniku. Pożółkła i uschnięta trawa z pewnością nie dodaje uroku naszym ogrodom. Jak dbać o trawnik? Pomoże w tym prosty trik ze śrubokrętem.

Zobacz wideo Plama z trawy? To nie problem! Wystarczą dwa składniki

Jak dbać o trawnik w ogrodzie?

Gdy pod wpływem wysokich temperatur trawnik stanie się pożółkły i suchy, to dobry moment na jego skoszenie i wygrabienie. Suche źdźbła uniemożliwiają odpowiednie przenikanie wody do korzeni. Wtedy warto przeprowadzić wertykulację trawnika. Dzięki temu zabiegowi usuniesz obumarłe części roślin, chwasty i warstwę filcu, które utrudniają jego regenerację. Zapewnisz też trawie odpowiedni dostęp do wody, tlenu i światła. Wertykulację możesz przeprowadzić przy pomocy zwykłych grabi. Po wszystkim obficie podlej trawnik.

Sposoby na ćmę bukszpanową (zdj. ilustracyjne)Sposoby na ćmę bukszpanową. Domowe metody na pozbycie się szkodników

Pamiętaj, by nie nawozić trawnika latem. Lepiej poczekać z tym do spadku temperatur. Regularnie usuwaj też chwasty.

Wbij śrubokręt w trawnik. Ten trik pomoże ci zadbać o ogród

Jeśli nie masz pewności, czy odpowiednio nawadniasz trawnik, możesz przeprowadzić test śrubokręta. Dzięki niemu sprawdzisz, czy konieczne jest częstsze i bardziej obfite podlewanie. O tym, jak to zrobić, opowiedział The Sun Chris McIlroy, ekspert ogrodniczy z portalu The Grass People.

Rozsyp cukier w ogrodzie, a twoje rośliny będą ci wdzięczne (zdj. ilustracyjne)Posyp nim ogród i uratuj swoje rośliny. Nietypowe zastosowania cukru

Wbij śrubokręt w ziemię. Jeśli może osiągnąć głębokość od 15 do 18 centymetrów, jest idealnie — jeśli nie, podlewaj dalej.

Test ten ma za zadanie sprawdzić stan nawodnienia. Sucha i twarda ziemia oznacza, że konieczne jest zwiększenie ilości wody. Najlepsze efekty osiągniesz, jeśli będziesz podlewać trawnik wczesnym rankiem, zanim słońce zacznie grzać. Pamiętaj, by obficie nawadniać ziemię i robić to regularnie, najlepiej co kilka dni.

Więcej o: