Nie wyrzucaj zatyczki od oleju! Niewiele osób zna jej nietypową funkcję. Zobacz, jak ją wykorzystać

Większość butelek oleju rzepakowego i słonecznikowego ma wewnątrz małą zatyczkę. Po jej zerwaniu zwykle wyrzucamy ją do śmieci. Mało kto wie, że ten kawałek plastiku może znacznie ułatwić nalewanie oleju. Jak można wykorzystać tę funkcję?

Zatyczka, którą trzeba zerwać w celu dostania się do oleju, najczęściej ląduje w koszu na śmieci. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że ten kawałek plastiku ma zupełnie inną funkcję. Wystarczy, że go odwrócisz i ponownie włożysz do butelki. W ten sposób znacznie ułatwisz sobie równomierne nalewanie oleju.

Zobacz wideo Trzy nietypowe zastosowania oleju kokosowego

Nieznana funkcja zatyczki do oleju. Jak ją wykorzystać?

Znajdującą się w zakrętce zatyczkę należy w pierwszej kolejności oderwać. Można to zrobić za pomocą zawleczki znajdującej się na jej końcu. Po usunięciu plastiku odwracamy go do góry nogami i wstawiamy z powrotem do butelki. W ten sposób tworzymy pewnego rodzaju lejek pozwalający równomiernie rozlewać produkt. Jak wiadomo, olej jest bardzo trudny do wywabienia z ubrań. Dzięki temu rozwiązaniu nie ochlapiemy się tłustą cieczą.

Prowizoryczny "dzióbek" ułatwia nalewanie mniejszej ilości płynu, co pozwoli ci delikatnie okrasić ulubione sałatki. Kanał "DomPełenPomysłów" wstawił na YouTube filmik pokazujący krok po kroku jak użyć tego sposobu. Możecie zobaczyć go pod spodem:

 

Inne rozwiązania tego typu. Butelki ze wbudowanym lejkiem

Sposób na zatyczkę od oleju nie jest potrzebny w przypadku butelek ze wbudowanym lejkiem. Pojemniki tego typu służą zwykle do przechowywania oliwy, używanej jako dressing w kuchni włoskiej. "Dzióbek" może także służyć jako pewnego rodzaju zabezpieczenie. Spowalniając przepływ cieczy, zapobiegasz jej pryskaniu w kontakcie z rozgrzaną patelnią. Dzięki zatyczce dokładnie wymierzysz tyle oleju, ile potrzebujesz. Koniecznie wypróbuj ten sposób przy najbliższej okazji.

Więcej o: