Jak ułatwić sobie plażowanie? Koniecznie wypróbuj te wakacyjne triki. Są banalnie proste i niezawodne

Nadeszły wakacje, a z nimi wymarzone urlopy i dawno zaplanowane wyjazdy. Jeśli zamierzasz spędzać ten czas na plaży, sprawdź te wakacyjne triki. Dzięki nim nic nie zepsuje ci odpoczynku!

Piasek na ręczniku i w butach, złodzieje, zatkany głośnik w telefonie — to tylko niektóre z problemów, które wiążą się ze spędzaniem urlopu na plaży. Na szczęście można temu łatwo zapobiec. Sprawdź te wakacyjne triki, dzięki którym plażowanie będzie prawdziwą przyjemnością.

Zobacz wideo Sprytna wyprawa na plażę, czyli zrób sobie torbę, grilla i wkłady do lodówki, a potem ukryj cenne rzeczy!

Najlepsze wakacyjne triki. Nie tylko na plażę

By uniknąć wylegiwania się na ręczniku pełnym piasku, warto na plażę zabrać prześcieradło z gumką. Wystarczy, że rozłożysz je gumką do góry, a brzegi zabezpieczysz torbami czy lodówką turystyczną. Dzięki temu stworzysz "strefę bez piasku" i zapewnisz sobie więcej miejsca do odpoczynku.

Na plażowy wyjazd z małym dzieckiem zabierz obrus z ceraty lub zasłonkę prysznicową. Dzięki temu trikowi będziesz mieć swoją pociechę cały czas na oku. Wykop dołek w piasku, a następnie przykryj go zasłoną prysznicową, ceratą lub innym nieprzemakalnym materiałem. Brzegi zabezpiecz przy pomocy piasku, a do środka nalej wody. I już — domowej roboty plażowy basen gotowy!

Telefon, tablet czy inne urządzenia elektroniczne przed pójściem na plażę zabezpiecz przy pomocy foliowego woreczka lub torebki strunowej. To sprawi, że do środka nie dostaną się piasek czy woda.

Do usunięcia piachu ze stóp i ciała wykorzystaj puder dziecięcy lub mąkę ziemniaczaną. Proszek wchłonie wilgoć, a piasek łatwiej będzie strzepać.

Własnej roboty wkłady do torby termicznej czy lodówki turystycznej zrobisz z gąbek. Porządnie nasącz je wodą, a następnie włóż do torebki strunowej, szczelnie zamknij i włóż do zamrażalnika. Jeśli nie masz lodówki turystycznej, ale marzysz o zimnych napojach, możesz wykorzystać ten patent. W butelce zostaw 1/3 zawartości i włóż do zamrażalnika. Po zamrożeniu dolej resztę. Dzięki temu napój będzie dłużej zimny.

Cenne przedmioty, jak biżuteria czy pieniądze, przed pójściem na plażę możesz schować w butelce po zużytym kosmetyku. Popularną metodą na odstraszenie potencjalnych złodziei jest też zawinięcie telefonu, kluczyków czy portfela w suchą dziecięcą pieluszkę. Sprawdzi się też opakowanie po dziecięcych chusteczkach nawilżanych. Pamiętaj jednak, by po zakończeniu plażowania nie wyrzucić zawiniątka do kosza razem z zawartością.

Papilotki do muffinek doskonale sprawdzą się jako ochrona przed kapiącym lodem na patyku. Dzięki nim nie tylko dziecięce rączki pozostaną czyste. Możesz nimi również przykryć szklanki z napojami, by nie wpadały do nich muchy i inne owady.

Sprawdzone triki na wyjazd. Jak się sprytnie pakować?

Kiedy już zbliża się nasz zaplanowany urlop, nadchodzi też czas na pakowanie. Żeby uniknąć gorączkowego wrzucania rzeczy do walizki, warto wcześniej przygotować listę. Szczególnie gdy ogranicza cię pojemność bagażu na lotnisku. Ubrania zwiń w rulon — dzięki temu zajmą mniej miejsca w torbie i nie będą pogniecione. Buty włóż do foliowego czepka. Dzięki temu nie zabrudzisz reszty rzeczy. Do środka możesz włożyć skarpetki. Zaoszczędzisz miejsce, a obuwie nie zniekształci się w czasie transportu.

Kremy i butelki z płynem zabezpiecz, owijając nakrętki folią spożywczą. Do środka pudru czy cienia do powiek włóż wacik, by kosmetyki nie popękały ani nie pokruszyły się w torbie. Zapas gotówki możesz wrzucić np. do pustej butelki po kremie czy żelu pod prysznic.

Więcej o: