Jak prać ręczniki, żeby były dłużej miękkie? Zamień płyn na ten produkt, a znów staną się puszyste

Jak prać ręczniki, żeby były dłużej miękkie? Wcale nie są do tego potrzebne drogie detergenty. Wystarczy znać odpowiednią temperaturę oraz jeden sprawdzony domowy sposób. Użyj tego produktu zamiast płynu do płukania, aby twoje ręczniki stały się bardziej puszyste.

Częste pranie ręczników sprawia, że z czasem przestają być tak samo miękkie, jak kiedyś. Na szczęście, dzięki jednemu produktowi mogą znów stać się puszyste i miłe w dotyku. Na pewno masz go w swojej kuchni! Jak prać ręczniki, żeby były dłużej miękkie? Oto rozwiązanie.

Zobacz wideo Jak często trzeba prać ręczniki?

Jak prać ręczniki, żeby były dłużej miękkie? Zamiast płynu do płukania użyj... octu

Wiele domowych sposobów wykorzystuje ocet jako główny składnik pomocnych roztworów. Nie inaczej jest w tym przypadku. Dzięki swoim właściwościom kwas sprawi, że twoje ręczniki będą znów miękkie i puszyste. Zaledwie jedna szklanka płynu usunie osad zalegający na materiale, dzięki czemu z powrotem stanie się puszysty. Dolewając octu do prania, nie tylko przywrócisz ręcznikom dawną miękkość, ale także odkazisz je i pozbędziesz się niechcianych bakterii.

Pamiętaj, aby używać kwasu zamiast płynu do płukania. Detergent, który sprawdza się podczas prania ubrań, kompletnie nie nadaje się do czyszczenia ręczników. Zadaniem środka jest przede wszystkim zatrzymywanie wilgoci. Właśnie przez tę właściwość ręczniki stają się twarde po użyciu płynu do płukania.

Białe ręczniki można również wyprać, używając sody oczyszczonej. Środek sprawi, że będą znów puszyste oraz jednocześnie odświeży ich kolor. Wystarczy, że rozpuścisz trzy łyżeczki proszku w 150 ml wody i dokładnie wymieszasz. Powstałą w ten sposób mieszaninę wlej do komory na płyn. 

W jakiej temperaturze prać ręczniki, aby były miękkie na dłużej? Odpowiedź może cię zaskoczyć

Temperatura, w jakiej pierze się ręczniki, jest kluczowa dla uzyskania efektu długotrwałej miękkości ich włókien. Większość ubrań najlepiej jest myć w temperaturze nieprzekraczającej 40 stopni Celsjusza. W ten sposób ochronimy je przed kurczeniem. Kompletnie inaczej jest w przypadku ręczników. Temperatury, których powinno się je prać, to od 40 do 60 stopni Celsjusza. Gorąca woda skutecznie pozbędzie się bakterii i resztek detergentów. Pamiętaj także, aby ustawić program mający nie więcej niż 1000 obrotów na minutę.

Więcej o: