Jak pozbyć się kurzu z domu? Ten kosmetyk usunie osad na długo. Zwykle używasz go do układania włosów

Sprzątanie kurzu potrafi być irytujące. Pomimo regularnego ścierania go z mebli i urządzeń, pył po kilku dniach ponownie na nich osiada. Jest jednak kilka sprawdzonych sposobów na usunięcie go na długi czas. Jak pozbyć się kurzu z domu? Skorzystaj z tych banalnych trików.

Kurz może osadzić się na powierzchniach bez względu na wilgotność powietrza, czy porę dnia. Pozbycie się go na dłużej często wydaje się niemożliwe. Nawet po długotrwałym szorowaniu mebli specjalnymi szmatkami i środkami chemicznymi osad może pojawić się z powrotem już następnego dnia. Jak pozbyć się kurzu z domu? Oto kilka domowych sposobów.

Zobacz wideo Dwa proste przepisy na ekologiczny płyn do kurzu. Wszystkie potrzebne składniki znajdziesz w kuchni

Jak pozbyć się kurzu z domu? Użyj lakieru do włosów

Niezawodny sposób na pozbycie się kurzu na dłużej wymaga użycia... lakieru do włosów. Kosmetyk ma działanie antystatyczne, dzięki czemu osady nie będą w stanie osiąść na meblach. Wystarczy, że przetrzesz szmatką z mikrofibry zabrudzoną powierzchnię, a następnie rozpylisz na nią środek. Pamiętaj, żeby nie używać za dużo preparatu, ponieważ nawet cienka warstwa lakieru skutecznie osłoni twój dom przed kurzem. Powtarzaj tę metodę raz na trzy tygodnie w przypadku jasnych mebli. Na ciemnym wyposażeniu mieszkania nawet minimalna ilość osadu będzie dobrze widoczna. Z tego powodu korzystaj z tego sposobu raz na 1-2 tygodnie.

Domowy przepis na preparat na kurz. Wystarczy połączyć ocet, oliwę i płyn do mycia naczyń

Kolejnym skutecznym rozwiązaniem na pozbycie się kurzu na dłużej jest "mikstura" przyrządzona zaledwie z kilku łatwodostępnych składników. Wystarczy, że połączysz ze sobą:

  • dwie szklanki wody;
  • 1/4 szklanki octu;
  • 1 łyżeczkę oliwy z oliwek;
  • 3 krople płynu do mycia naczyń.

Aby zniwelować nieprzyjemny zapach octu, możesz także dodać około 20 kropel olejku eterycznego o dowolnym zapachu. Całość przelej do butelki z rozpylaczem. Używaj środka bezpośrednio na zakurzone powierzchniach.

Więcej o: