Jak usunąć plamy potu z ubrań? Zwykle dodajesz go do herbaty, tym razem użyj do prania

Plamy z potu są szczególnie widoczne na jasnych ubraniach. Na szczęście żółte ślady nie są szczególnie trudne do usunięcia, zwłaszcza wtedy, gdy masz na nie kilka sprawdzonych sposobów. Zamiast wielogodzinnego namaczania ubrań w mieszance drogich detergentów, lepiej sięgnąć po domowe rozwiązania. Jak usunąć plamy potu z ubrań? Oto parę trików.

Żółte plamy potu na białych ubraniach są bardzo nieestetyczne i od razu rzucają się w oczy. Z tego powodu, jeśli zobaczysz je na swoich odzieży, od razu postaraj się je wywabić. Dzięki kilku domowym sposobom uda ci się to w zaledwie 15 minut! Jak usunąć plamy potu z ubrań w tak krótkim czasie?

Zobacz wideo Jak szybko usunąć plamę z czerwonego wina?

Jak usunąć plamy potu z ubrań? Sok z cytryny działa jak naturalny wybielacz

Jednym z najlepszych sposobów na usunięcie nieestetycznych plam i przywrócenie ubraniom dawnego koloru, jest sok z cytryny. Dzięki swoim właściwościom działa jak naturalny wybielacz! Pamiętaj jednak, aby nie wylewać go bezpośrednio na ubrania. Żeby skorzystać z tego rozwiązania, musisz wymieszać sok z wodą w proporcjach 1:1. Tak przygotowany preparat nałóż na plamy i odczekaj 15 minut. Po tym czasie wrzuć ubrania do pralki i nastaw odpowiedni program. Zabrudzenia z potu powinny zniknąć już po pierwszym praniu

Najlepszy odplamiacz do plam z potu? Pasta do zębów

Jak każdy wie, pasta do zębów ma właściwości wybielające. Jak się okazuje, można ich użyć nie tylko do mycia jedynek, trzonowców i siekaczy. Ten produkt dentystyczny sprawdzi się także podczas prania ubrań z plamami potu. Nałóż pastę na zabrudzenie i delikatnie ją wetrzyj. Tak samo, jak w sposobie z sokiem z cytryny, odczekaj 15 minut i włóż ubrania do pralki. Przed skorzystaniem z tego rozwiązania upewnij się, że pasta nie zawiera dodatku barwników. Mogą zafarbować jasne ubrania.

Jak usunąć żółte plamy z potu? Sięgnij po biały ocet

Biały ocet używany jest w często w walce z uporczywymi plamami, ze względu na swoje właściwości. Kwas nie tylko zdezynfekuje ubrania, ale także zmiękczy je i odświeży kolor. Ocet pozbędzie się również plam potu z odzieży oraz pomoże je chronić przed pojawieniem się ich w przyszłości. Wystarczy, że polejesz nim zabrudzenia, a po kwadransie wstawisz do prania.

Więcej o: