Masz przetłuszczone włosy? Proszek do pieczenia rozwiąże problem. Działa świetnie nie tylko w kuchni

Proszku do pieczenia chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Mało kto jednak wie, że ten podstawowy składnik wielu ciast ma także inne, użyteczne zastosowania. Pranie, sprzątanie, a nawet pierwsza pomoc. Substancja sprawdzi się praktycznie wszędzie. Oto kilka posobów na wykorzystanie proszku do pieczenia.

Proszek do pieczenia można znaleźć chyba w każdej kuchni. Jak się okazuje, podstawowy składnik wypieków sprawdza się świetnie także poza nią. Problemy takie jak przetłuszczone włosy, czy przebarwione ubrania, można rozwiązać właśnie dzięki niemu. Poznaj niestandardowe zastosowania proszku do pieczenia!

Zobacz wideo Czyścimy akcesoria kuchenne - sztućce, drewniane łyżki, deskę do krojenia i naczynia

Domowy sposób na przetłuszczone włosy. Posyp je proszkiem do pieczenia

Jeśli twoje włosy za bardzo się przetłuszczają, nie kupuj drogich specyfików lub odżywek. Wystarczy, że skorzystasz z domowego sposobu z proszkiem do prania. Substancję możesz używać w dwóch formach: peelingu bądź płukanki. Po prostu rozpuść łyżeczkę proszku w szklance wody, po czym zwyczajnie natrzyj tą mieszanką zwilżone włosy. Pozwól specyfikowi działać przez 20 minut, a następnie dokładnie go zmyj. Proszek do pieczenia sprawi, że twoje włosy przestaną być przetłuszczone, ale także zwiększy ich objętość. 

Nietypowe zastosowania proszku do pieczenia. Gdzie jeszcze się sprawdzi?

Proszek do pieczenia można użyć na wiele sposobów, np. podczas prania. Jeśli twoje białe ubrania straciły dawny blask, koniecznie wypróbuj ten sposób. Wystarczy, że wsypiesz jedno opakowanie produktu bezpośrednio do komory na detergenty i nastawisz program. Proszek do pieczenia nie tylko odświeży twoją odzież, ale także pozbędzie się nawet najtrudniejszych plam. Tłuste zabrudzenia, kleksy z atramentu czy ślady potu nie mają z nim szans! 

Ten składnik wypieków przyda ci się także w czasie wakacji. To właśnie w tym okresie najwięcej ludzi zostaje użądlonych przez owady. Na piekący ślad dobrze jest nałożyć pastę wykonaną z proszku do pieczenia i wody. Jeśli nie masz czasu jej przygotować, po prostu posyp nim miejsce użądlenia. Substancja znacznie przyspieszy gojenie. 

Wspomniana wcześniej pasta nada się także do czyszczenia fug. Nawilż płytki i zasyp ich szczeliny substancją. Czyszczące właściwości proszek do pieczenia zawdzięcza swojemu głównemu składnikowi. Wodorowęglan sodu, czyli popularna soda oczyszczona, używana jest w niejednym domowym sposobie na zabrudzenia. 

Więcej o: