Domowe sposoby na ukąszenia. Ten dodatek do herbaty zmniejszy opuchliznę i ból

Letnie upały to niestety idealne warunki dla rozwoju wielu gatunków owadów. Z tego powodu to właśnie w tym okresie najłatwiej o ugryzienia i użądlenia. Nieprzyjemne swędzenie i opuchlizna potrafią zepsuć każdy wakacyjny wyjazd. Jak sobie z nimi poradzić? Te domowe sposoby na ukąszenia skutecznie rozwiążą nieprzyjemny problem.

Wiosną i latem, kiedy przyroda budzi się do życia, pojawia się także wiele owadów. Nawet pożyteczne insekty potrafią dotkliwie pokąsać ludzi. Co robić, gdy pogryzie nas np. komar lub osa? W takich przypadkach dobrze jest sięgnąć po domowe sposoby, które szybko uśmierzą ból i przyspieszą gojenie. Oto kilka z nich.

Zobacz wideo Płyny na owady - naturalne sposoby na pozbycie się insektów

Domowe sposoby na ukąszenia – dzięki cytrynie szybko pozbędziesz się bólu

Ukąszenia takich owadów jak komar, czy pchła nie są szczególnie niebezpieczne, jednak potrafią być dość bolesne i irytujące. Jeśli chcesz szybko uśmierzyć ból i przyspieszyć gojenie ran skorzystaj z soku z cytryny i octu. Oba kwasy neutralizują działanie jadu większości owadów.

Przed zastosowaniem substancji odkaź ukąszenie wodą utlenioną. Następnie nasącz wacik sokiem z cytryny, bądź octem i przetrzyj nim bolące miejsce. W ten sposób pozbędziesz się świądu i osuszysz miejsce pogryzienia. Przy każdym użądleniu warto jednak dość często sprawdzać, czy opuchlizna się nie powiększa. Jeśli zauważysz takie zmiany, udaj się do lekarza

Użądliła cię osa? Użyj plastra cebuli, sody i czosnku

Dobrym sposobem na bolące użądlenia jest środek zrobiony ze startego czosnku, sody oczyszczonej i plastra cebuli. Na samym początku przemyj pogryzione miejsce zimną wodą i mydłem. Następnie drobne kawałki czosnku zmieszaj z proszkiem i płynem, po czym nałóż powstałą w ten sposób pastę na ukąszenie. Całość przykryj plastrem cebuli. Wszystkie wykorzystane składniki mają za zadanie zneutralizować działanie jadu, a tym samym zmniejszyć ból i opuchliznę

Więcej o: