Jak szybko wstać rano? Te napoje postawią cię na nogi lepiej niż kawa

Co zamiast kawy rano postawi nas na nogi? Jeśli mamy problem ze wstaniem z łóżka i koncentracją, warto zmienić nasze przyzwyczajenia i sięgnąć po napoje, które lepiej nas rozbudzą. Wystarczy jedna szklanka, by lepiej zacząć dzień.

Ciężkie poranki, kiedy z trudnością wstajemy z łóżka i nie możemy się skupić, zdarzają się każdemu. Zamiast nieprzytomnego sięgania po filiżankę kawy, warto zmienić przyzwyczajenia i wybrać inne napoje. Co warto pić zaraz po przebudzeniu, by postawić się na nogi? Oto kilka porad i propozycji.

Zobacz wideo 4 praktyczne zastosowania filtrów do kawy - przekonaj się, jak często mogą przydać ci się w domu

Jak szybko obudzić się rano? Sięgnij po szklankę wody

Warto dzień zaczynać od szklanki wody. I to nie tylko dla przebudzenia organizmu. Dzięki temu zadbamy o odpowiednie nawodnienie, poprawimy koncentrację i… nastrój. Do ciepłej wody warto dodać sok z cytryny. Wypita na czczo pobudzi organizm i poprawi metabolizm. Szklankę wody warto pić przed każdym posiłkiem. Pamiętaj, by każdego dnia wypijać jej odpowiednią ilość, szczególnie latem.

Wypij szklankę tego napoju rano (zdj. ilustracyjne)Wypij szklankę tego napoju rano, a twój organizm ci podziękuje

Na nogi postawi też woda z imbirem. Pokrojone kawałki korzenia zalej wrzątkiem i odczekaj chwilę. Możesz dolać zimnej wody, dzięki temu napój od razu będzie nadawał się do wypicia. Woda z imbirem zadziała lepiej niż kawa i podobnie jak ta z dodatkiem cytryny, "podkręci" metabolizm.

Jak szybko wstać rano? Dobrym wyborem będzie zielona herbata

Zielona herbata zawiera mniej kofeiny, niż czarna herbata, ale i kawa. Z tego powodu zadziała pobudzająco, ale będzie zdrowszą alternatywą. Z powodu zawartych w niej przeciwutleniaczy i właściwości oczyszczających z toksyn, picie zielonej herbaty jest zdecydowanie korzystniejsze dla naszego organizmu.

Alternatywą dla zielonej herbaty jest matcha. Ten napój zawiera wiele przeciwutleniaczy i witamin, a do tego ma soczyście zielony kolor. Można go pić z samą wodą lub z dodatkiem mleka. 

Zły senSennik: wypadające włosy i ciąża to jedne z najpopularniejszych snów

Co zamiast kawy? Rano zaparz… kakao

Napój z ziaren kakaowca to prawdziwy koktajl korzystnych dla organizmu pierwiastków tj. miedź, magnez czy żelazo. Do tego podnosi odporność naszego organizmu. Kakao z rana będzie więc świetnym wyborem. Jego właściwości i smak możemy podkręcić, dodając do niego kawałek pomarańczy.

Więcej o: