Modne fryzury damskie na lato 2022. Dodadzą włosom objętości. Są idealne dla kobiet w każdym wieku

Wakacje to bez dwóch zdań czas zabawy i szaleństw. Wszystkie letnie aktywności można jednak robić ze stylem. Definitywnie zapewni go dobrze wybrana stylizacja włosów. Chcesz wiedzieć, co wybrały największe gwiazdy na świecie? Oto modne fryzury damskie na lato 2022.

Styl na lato 2022 rządzi się swoimi prawami. Przede wszystkim można w niej zauważyć nawiązania do wcześniejszych hitów mody, chęć wyróżnienia się, a także niespotykany dotąd luz. To samo tyczy się fryzur. Zarówno niespotykane wcześniej stylizacje, jak i te znane sprzed lat idą łeb w łeb, jeśli chodzi o ich popularność. Modne fryzury damskie na lato 2022 są naprawdę ciekawe!

Zobacz wideo Ta fryzura najlepiej wygląda zrobiona z kręconych włosów. To się nazywa objętość!

Modne fryzury damskie lato 2022 - krótkie cięcia pixie cut i fryzura na pazia

Krótkie cięcia sprawdzą się szczególnie dobrze podczas panujących w lecie upałów. W ostatnich latach świat mody dosłownie oszalał na punkcie przystrzyżonych włosów. Stylizacja pixie cut wydaje się lekka i zwiewna, dzięki czemu dobrze podkreśla kości policzkowe i szczękę. Ponadto, włosy ułożone w ten sposób idealnie wyglądają zarówno u starszych, jak i młodszych kobiet. Dodają stylu i elegancji.

 

Kolejną stylizacją "na krótko" jest zyskujący dużą popularność Pageboy hair, czyli uczesanie na pazia. We wcześniejszych latach, można było usłyszeć niezbyt przychylne opinie na temat tego cięcia, a powiedzenie "fryzura od garnka" stało się synonimem źle wyglądających włosów. W 2022 roku tzw. "boby" niespodziewanie stały się jednymi z najpopularniejszych stylizacji. Każda fryzura oczywiście różni się niektórymi elementami, jednak najbardziej charakterystyczną cechą cięcia na pazia są proste włosy i grzywka. 

 

Modne stylizacje lato 2022 - "mokre włosy" i kosmate loby

Fryzura à la "mokre włosy" już od kilku lat święci swoje modowe triumfy. Najczęściej można ją zobaczyć na czerwonych dywanach i galach. Nic dziwnego, stylizacja robi po prostu piorunujące wrażenie. "Wet look" opiera się przede wszystkim na nabłyszczaniu i utrwalaniu fryzury, bez użycia dużych ilości kosmetyków nawilżających. Dzięki tym zabiegom włosy będą wydawać się wilgotne, tworząc efekt uniesienia. Najczęstsze stylizacje tego typu to: zaczesanie kosmyków do tyłu, przeczesanie ich na jedną stronę głowy, lub (w przypadku kręconych włosów) frywolne loki pozornie ułożone bez większego zastanowienia. O popularności "wet hair" świadczyć może plejada gwiazd, które przez ostatnie kilka lat przynajmniej raz spróbowały tej fryzury. Są to m.in. Kim Kardashian, Kendall Jenner, Rihanna, Gigi Hadid, a także Julia Wieniawa.

 

Ostatnimi czasy na pierwszych stronach gazet modowych zaczęły pojawiać się różnego rodzaju loby, czyli włosy przycięte do ramion. Szczególnie popularnym uczesaniem tego typu stały się kędzierzawe fryzury, o bardzo dużej objętości. Właśnie takie cięcia można było zobaczyć u Seleny Gomez i Scarlett Johanson. Dzięki tej stylizacji włosy będą wydawać się lekkie, jednocześnie zachowując swoją objętość. 

 
Więcej o: