Spędzasz wakacje w hotelu? Nie zapomnij zawiesić szklanki na klamce

Jeśli wybierasz się na wakacje w zupełnie nieznane ci miejsce, bez dwóch zdań musisz zadbać o swoje bezpieczeństwo. Nocując w hotelu, możesz paść ofiarą złodziei. Jak do tego nie dopuścić? Wystarczy, że znasz sposób ze szklanką zawieszoną na klamce oraz kilka innych niezawodnych trików.

Wyjeżdżając na wakacje, nie myślimy o tym, co może pójść nie po naszej myśli. Skupiamy się raczej na planowaniu podróży czy wyszukiwaniu atrakcji. Nie należy przy tym zapominać o swoim bezpieczeństwie. Jeśli masz zamiar spać w hotelu, koniecznie skorzystaj z tych sprawdzonych sposobów.

Zobacz wideo "Gdyby nie podwójne łóżko, nie zaszłabym w ciążę", czyli najbardziej absurdalne skargi turystów na biura podróży

Zawieś szklankę na hotelowej klamce — prosty system alarmowy

Śpiąc w nowym hotelu, warto zabezpieczyć się przed potencjalną kradzieżą. Najlepszym sposobem jest użycie przygotowanych w pokoju szklanek. Dzięki nim stworzysz prosty i skuteczny system alarmowy. Wystarczy, że nasuniesz szkło na klamkę od wewnątrz pokoju. Po bezpiecznym ułożeniu naczynia, ustaw na nim kolejną szklankę. W ten sposób, gdy ktoś będzie próbował otworzyć drzwi od zewnątrz, szklanki spadną, a ciebie obudzi huk tłuczonego szkła. Co więcej, głośny hałas najprawdopodobniej odstraszy złodzieja

Jak być spokojnym na wakacjach? Inne sprawdzone sposoby na zabezpieczenie pokoju

Po wejściu do hotelowego pokoju musisz sprawdzić parę rzeczy. Od razu udaj się do łazienki, a po drodze przygotuj marker. Narysuj jakikolwiek kształt na lustrze. Jeśli zobaczysz dwie linie (namalowaną i odbitą), to nie masz się czego bać. Jeśli jednak dostrzeżesz tylko jedną kreskę, możesz mieć do czynienia z lustrem weneckim. Chcąc zabezpieczyć się przed podglądaczami, warto także zasłonić czymś dziurkę od klucza. 

Jeśli masz zamiar opuścić swój pokój na dłuższy czas, koniecznie sprawdź, czy wszystkie okna i drzwi są dobrze zamknięte. Możesz także zostawić włączony telewizor, a na klamce wywiesić zawieszkę "nie przeszkadzać". W ten sposób potencjalny złodziej pomyśli, że ktoś cały czas jest w pokoju. Jeśli chcesz poznać inne ciekawe sposoby na bezpieczne wakacje, sprawdź poniższy filmik opublikowany na kanale Jasna Strona. 

 
Więcej o: