Sprawdzone sposoby na ból głowy? Spróbuj tego napoju. Działa lepiej niż tabletki

Wiele osób sięga po tabletki przeciwbólowe, gdy tylko poczują pierwsze oznaki bólu głowy. To rozwiązanie, choć skuteczne, nie jest dobre dla naszego zdrowia. Zamiast medykamentów warto skorzystać z domowych rozwiązań. Oto sprawdzone sposoby na ból głowy.

Domowe triki na pozbycie się bólu można stosować zamiast tabletek, lub łączyć ich działanie przy silniejszym bólu. Jednak częste zażywanie pigułek może wywołać uzależnienie i dość mocno odbić się na naszym zdrowiu. Z tego powodu tym bardziej powinno sięgać się po naturalne rozwiązania, niewymagające przyjmowania leków. Kiedy następnym razem poczujesz dyskomfort, sięgnij po te domowe sposoby na ból głowy.

Zobacz wideo Zapalenie zatok: problem co drugiego Polaka. Można to skutecznie leczyć?

Sprawdzone sposoby na ból głowy — kofeina najlepszym rozwiązaniem

Prawie każdy z nas codziennie pije kawę lub herbatę. Jednak mało kto wie, że zawarta w nich kofeina może skutecznie uśmierzyć ból głowy. Wszystko dzięki temu, że po jej zażyciu nasze naczynia krwionośne znacznie się zwężają. Z tego powodu, gdy tylko poczujesz pierwsze dolegliwości, zaparz kawę lub herbatę i delektuj się nią w ciemnych i cichym miejscu. Pamiętaj, że substancje zawarte w napojach nie pomogą w przypadku bólu migrenowego. Energia, którą dostarcza kofeina, może wtedy pogłębić problem. 

Innym skutecznym sposobem na ból głowy jest aromaterapia. Oczywiście z olejkami eterycznymi nie można przesadzić — zbyt intensywny zapach staje się mdły i męczący. Jeśli posiadasz dyfuzor, dodaj do niego kilka kropelek olejku lawendowego, po czym włącz godzinny program. Połóż się w wygodnym miejscu i głęboko oddychaj. Dobrym rozwiązaniem będzie także położenie zimnego kompresu na czole, szyi bądź karku.

Domowe sposoby na zatoki. Pozbądź się bólu w kilka chwil. 

Ból zatok można zredukować prostym okładem z grochu. Do lnianego woreczka lub czystej, bawełnianej skarpety wsyp kilka łyżek grochu oraz 2 łyżki soli jodowo-bromowej. Tak przygotowane zawiniątko włóż do piekarnika rozgrzanego do 60 stopni Celsjusza. Po kilku minutach wyciągnij pakunek i poczekaj, aż minimalnie przestygnie. Ułóż go na bolącym miejscu oraz postaraj się wygodnie położyć. Pamiętaj jednak, że w przypadku długotrwałego i nieustępującego bólu należy w pierwszej kolejności udać się do lekarza. 

Więcej o: