Domowe sposoby na muszki owocówki. Pozbądź się ich dzięki tym dwóm produktom. Na pewno masz je w domu

Późne lato to okres, w którym najczęściej można paść ofiarą inwazji niechcianych insektów. Muszki owocówki nie dość, że mogą pojawić się w twoim domu w mgnieniu oka, to jak na złość, bardzo trudno jest się ich pozbyć. Na szczęście istnieją domowe sposoby na muszki owocówki, które szybko rozwiążą ten problem.

Muszki owocówki są przyciągane przez zapachy owoców oraz rozkładającej się żywności. Żeby zapobiec ich obecności w twoim domu, regularnie przemywaj blaty, chowaj jedzenie do lodówki i zamykaj kosze na śmieci. Jeśli jednak, pomimo stosowania się do tych zaleceń, owady zaatakują twoje cztery ściany, od razu sięgnij po sprawdzone rozwiązania. Te domowe sposoby na muszki owocówki pozbędą się ich na dobre.

Zobacz wideo Domowe sposoby na oparzenia słoneczne. Sprawdź, jak tanio i skutecznie pomóc swojej skórze po opalaniu

Domowe sposoby na muszki owocówki — te zapachy skutecznie je odstraszają

Niektóre zapachy działają na muszki owocówki jak wabik. Owady potrafią nawet wyczuć resztki rozlanego na podłodze soku. Aby pozbyć się "niechcianych lokatorów" musisz wykorzystać ich wyczulony zapach. Aromaty takich produktów jak czosnek, mięta, goździki, cytryna, czy liść laurowy skutecznie odstraszą insekty. Wystarczy, że wymieszasz kilka z nich i dodasz do gotującej się wody. Uzyskany w ten sposób wywar przelej do butelki z atomizerem i rozpyl go przy miejscach, w których najczęściej widzisz stada muszek. 

Kolejnym zapachowym odstraszaczem, który świetnie sprawdza się w domowych warunkach, są cytryny i goździki. Co więcej, ten sposób działa równie dobrze na inne owady, takie jak np., komary, czy mrówki. Jedyne co musisz zrobić to przekroić owoc, a następnie wbić w niego kilkanaście goździków. Tak przygotowaną cytrynę umieść blisko muszek. Po krótkim czasie po owadach nie będzie żadnego śladu.

Oprysk na muszki owocówki. Użyj octu i mydła

Jeśli podczas przeganiania muszek chcesz, dosłownie, wziąć sprawy w swoje ręce, koniecznie wykorzystaj pułapkę z octu jabłkowego i mydła. Obie substancje (po kilka łyżeczek) przelej do małej miski i dokładnie wymieszaj. Słodki zapach kwasu zwabi wszystkie muszki znajdujące się w twoim domu. Mydło sprawi, że owady pozostaną w misce, dzięki czemu pozbędziesz się ich w bardzo prosty sposób.

Więcej o: