"Titanic" powraca do kin. Kultowa produkcja Jamesa Camerona w odnowionej wersji. Kiedy premiera?

Kultowy film z 1997 roku z Leonardo DiCaprio i Kate Winslet w rolach głównych powraca do kin w odnowionej wersji. To nie pierwszy raz, kiedy ponownie będziemy mogli oglądać "Titanica" na wielkim ekranie. Kiedy odbędzie się premiera w wersji 3D 4K HDR?

"Titanic" powraca do kin, tym razem w zremasterowanej wersji 3D 4K HDR. Wszystko to z okazji zbliżającej się 25. rocznicy premiery. To nie pierwszy raz, kiedy możemy oglądać ulepszony film. Wersja 3D trafiła do kin w 2012 roku. Kiedy możemy spodziewać się premiery najnowszej produkcji?

Zobacz wideo "Avatar: Istota wody" - zwiastun. Zapowiadany od dawna sequel w grudniu trafi do kin

"Titanic": zbliża się 25-lecie premiery kultowej produkcji

W 1997 roku do kin trafił "Titanic". Historia miłości Jacka i Rose, którzy poznali się podczas tragicznego rejsu, do dziś przyciąga rzeszę fanów. W latach 90. był to najdroższy film w historii, z budżetem wynoszącym 200 milionów dolarów. Nie szczędzono efektów specjalnych, zbudowano nawet dokładną replikę statku w skali 1:1.

 

Film ma już status kultowego. W momencie premiery pobił wszystkie rekordy box-office’u i wciąż znajduje się na szczycie. Otrzymał 11 statuetek Oscara, w tym dla najlepszego filmu i najlepszego reżysera. Nic dziwnego, że z okazji 25-lecia premiery znów wraca do kin.

W 2012 roku, z okazji 100. rocznicy katastrofy statku, produkcja pojawiła się w kinach w wersji 3D i ponownie znalazła się na szczycie, przyciągając tłumy widzów na całym świecie. Do dziś "Titanic" zarobił ponad 2 miliardy dolarów. Jako pierwszy w historii film przekroczył miliard dolarów zysku. W 2010 roku najwyższe miejsce na podium odebrał mu "Avatar", również w reżyserii Jamesa Camerona. Co ciekawe, w grudniu 2022 roku, w związku z oczekiwaną od lat premierą drugiej części, do kin ma trafić zremasterowana wersja. W przypadku obu produkcji wykorzystano tę samą technologię.

Nowa wersja "Titanica". Kiedy premiera?

Podczas CineEurope w Barcelonie poinformowano, że odnowiona wersja filmu ma się pojawić już 10 lutego 2023 roku. Nie został natomiast jeszcze opublikowany oficjalny trailer zremasterowanej wersji.

Więcej o: