Zielona woda w basenie? Domowe sposoby pomogą ci pozbyć się brudu bez chemii

Woda w basenie wymaga częstego sprzątania. Aby ułatwić ten proces, wielu ludzi sięga po mocne chemikalia. Niestety, niektóre z nich mogą źle wpłynąć na nasze zdrowie. Co zrobić, żeby woda w basenie była czysta? Najlepiej sięgnąć po sprawdzone rozwiązania.

Zielona, lub brązowa woda w basenie na pewno nie jest widokiem zachęcającym do wejścia do zbiornika. Użycie chloru jest najprostszą możliwą opcją, jednak w ten sposób narazisz osoby o wrażliwej skórze na wysypkę, zaczerwieniania i świąd. Jak wyczyścić basen bez użycia chemii. Oto kilka sprawdzonych rozwiązań.

Zobacz wideo Chłopiec tonął na środku zatłoczonego basenu. Wokół spokojnie pływali inni ludzie

Zielona lub brązowa woda w basenie. Jak rozwiązać ten problem?

Zmiana koloru wody może być powodowana przez wiele czynników. Jednym z najczęstszych powodów jej zabarwienia jest wysokie stężenie żelaza. Aby je zredukować, należy sięgnąć po... witaminę C! Kwas askorbinowy wyrówna jej poziom i sprawi, że woda znów stanie się czysta i przejrzysta. Wystarczy, że użyjesz 60 g proszku na każdy metr sześcienny cieczy. Użycie tego sposobu nie wymaga specjalistycznego sprzętu, jednak mimo to warto zainwestować w porządny filtr wody. Z witaminy C można korzystać dość często, ponieważ nie jest tak inwazyjna, jak chlor lub inne środki chemiczne. 

Mętna woda w basenie. Domowe sposoby na usuwanie zabrudzeń

Jeśli nie chcesz używać chloru, dobrym sposobem na mętną wodę jest sól. Najlepiej sprawdzi się leczniczy i rafinowany chlorek sodu, jednak możesz także użyć zwykłej przyprawy kuchennej. Niestety, z użyciem tego sposobu wiążą się koszta zakupienia specjalnego urządzenia. Sprzęt oczyszcza i dezynfekuje basen dzięki metodzie elektrolizy soli. Polega ona na wytwarzaniu z soli chloru, którego skład sprawia, że substancja nie ma swojego charakterystycznego zapachu, ani nie podrażnia błon śluzowych. W ten sposób dokładnie przefiltrujesz wodę, nie narażając swoich gości na problem ze skórą.

Więcej o: