Wyjeżdżasz na wakacje? Zabezpiecz dom przed włamaniem. Potrzebujesz jedynie gwoździa

Wakacje to czas urlopów i wyjazdów. Niestety, pod naszą dłuższą nieobecność mieszkania są narażone na wizytę złodziei. Jak zabezpieczyć dom przed włamaniem? Przyda ci się gwóźdź.

Kiedy wyjeżdżamy na wakacje lub planujemy dłuższą nieobecność w domu, powinniśmy pamiętać o tym, by dobrze go zabezpieczyć. Nie tylko zakręcając zawory, lecz także upewniając się, że okna i drzwi są dobrze zamknięte. Co jeszcze możemy zrobić? Oto kilka porad.

Zobacz wideo Czas na urlop! Jak zabezpieczyć na ten czas swoje rośliny? Jak się spakować? Jak przechowywać pieniądze?

Jak zabezpieczyć dom przed włamaniem? Pomoże ten banalny trik

Nowoczesne systemy antywłamaniowe złodzieje mogą łatwo oszukać. I choć nie istnieje w 100% skuteczna metoda ochrony przed włamaniem, ten sposób znacznie zmniejszy prawdopodobieństwo niechcianej wizyty. O co chodzi? Drzwi, szczególnie do mieszkań w bloku czy garażu, bywają niewystarczająco wytrzymałe. Dlatego złodziejowi wystarczy jeden kopniak, by je wyważyć i znaleźć się wewnątrz.

Na szczęście wystarczy gwóźdź lub długa śruba. Większość zamków w drzwiach ma wkręty w standardowym rozmiarze. Dlatego zastąpienie ich dłuższymi utrudni złodziejom ich uszkodzenie i wyłamanie. Próbując dostać się do środka, włamywacz narobi też więcej hałasu, który z kolei może zaalarmować sąsiadów. Rabuś może też zrobić sobie krzywdę, a to już skutecznie zniechęci go do dalszych prób.

Kadr z filmu 'Szklanka założona na klamkę drzwi do pokoju uratuje ci życie' Spędzasz wakacje w hotelu? Nie zapomnij zawiesić szklanki na klamce

Ten trik możesz zastosować nie tylko w drzwiach wejściowych do mieszkania, lecz także w tych prowadzących do garażu czy na działce. Zamontowanie w nich zamków z długimi śrubami pomoże je wzmocnić.

Jak zadbać o bezpieczeństwo podczas pobytu w hotelu? Była stewardessa zdradza, jak dbać o własne bezpieczeństwo w hotelu

Jak uchronić się przed włamaniem? Pamiętaj o tych kilku ważnych rzeczach

By zmniejszyć ryzyko włamania pod twoją nieobecność, zwróć uwagę na zamki i klamki w drzwiach i oknach. Pamiętaj, że śruby mocujące powinny znajdować się wewnątrz, a nie na zewnątrz. Nieprawidłowo zamontowane złodziej może łatwo odkręcić. Pamiętaj też, by wkładka do zamka była możliwie jak najgłębiej osadzona w drzwiach. Wystającą złodziej z łatwością może wyrwać. Okna, szczególnie te prowadzące na balkon i taras, powinny być zamknięte. Rozszczelnione łatwo jest wyłamać, dlatego przed wyjściem zawsze sprawdzaj klamki.

Więcej o: