Jak pozbyć się wgnieceń w samochodzie? Wystarczy prosty trik, aby karoseria wyglądała tak jak nowa

Nawet najmniejsze wgniecenie w karoserii znacznie wpływa na estetyczny wygląd auta. Naprawa takich usterek często wiąże się z wizytą u blacharza. Usługi tego typu niestety nie należą do najtańszych. Czy można naprawić wgniecenie w aucie bez pomocy mechanika? Tak! Istnieje kilka sprawdzonych sposobów.

Naprawa auta domowymi sposobami potrafi zaoszczędzić sporo nerwów i pieniędzy. Trzeba jednak pamiętać, że pozbycie się poważniejszych usterek, czy też wymiana głównych elementów pojazdu, powinny być przeprowadzane przez mechanika. Triki pozwolą ci natomiast na proste poprawki, takie jak na przykład usunięcie wgnieceń w karoserii. Jeśli z nich skorzystasz, nie będziesz potrzebował usług blacharza. 

Zobacz wideo Sportowa elegancja? Te dwie wykluczające się cechy doskonale łączy Mercedes E300 coupe

Jak usunąć wgniecenia w karoserii? Wystarczy użyć wrzątku!

Jednym z najstarszych, a jednocześnie najskuteczniejszych trików na pozbycie się "wgniotków", jest użycie wrzącej wody. To rozwiązanie jest tak banalne, że wydaje się aż niemożliwe! Wystarczy, że zagotujesz wodę w dowolnym naczyniu mającym co najmniej litr pojemności. Po doprowadzeniu płynu do wrzenia zdejmij garnek z ognia i udaj się w kierunku samochodu. Miejsce ze wgnieceniem oblewaj gorącą wodą. Dzięki wysokiej temperaturze blacha znacznie się zmiękczy, przez co zacznie odginać się do swojej naturalnej pozycji.

Czasem, gdy wgniecenie jest zbyt głębokie, należy pomóc materiałowi wrócić na swoje miejsce. Najlepiej użyć do tego przepychacza do toalet. Po oblaniu blachy wodą poczekaj, aż ta przestanie się odginać, po czym przyssij do niej przyrząd zabrany z toalety. Pamiętaj, żeby nie używać za dużo siły – lekki opór wystarczy, aby naprostować blachę. 

Domowe sposoby na wgniecenia – użyj opalarki i sprężonego powietrza

Nie każdy z nas ma w domu opalarkę. Jeśli jednak jesteś jednym z posiadaczy tego przydatnego urządzenia, koniecznie użyj go do usunięcia wgnieceń w karoserii. Dzięki stałemu dopływowi ciepłego powietrza blacha zacznie wracać do naturalnego kształtu jeszcze szybciej niż w sposobie z wrzącą wodą. Pamiętaj jednak, aby cały czas poruszać opalarką oraz trzymać ją dość daleko od karoserii – zbyt wysoka temperatura może zniszczyć lakier. Po wyprostowaniu blachy należy szybko ją schłodzić i utwardzić. Przyda ci się do tego puszka ze sprężonym powietrzem. Poddaj nagrzane miejsce działaniu sprayu przez kilka do kilkunastu sekund.

Więcej o: