Zamroź płyn do mycia naczyń. Wypróbuj ten genialny trik, a nie pożałujesz

Płyn do mycia naczyń ma w domu chyba każdy z nas. Jego zastosowania nie kończą się w kuchni. Czy pomyśleliście kiedyś o tym, by go zamrozić? Oto, do czego może się przydać mrożony płyn do mycia naczyń.

Istnieje mnóstwo domowych sposobów i patentów na sprzątanie. Ułatwiają utrzymywanie czystości w domu, a do tego pozwalają zaoszczędzić czas i pieniądze. Jednym z nich jest mrożenie płynu do mycia naczyń. Sprawdź, do czego można go wykorzystać.

Zobacz wideo Ekologiczny płyn do mycia naczyń zrobisz w domu w 5 minut. Skuteczny i bez chemicznych dodatków

Zamrożony płyn do mycia naczyń. Trzymaj go w lodówce latem

Płyn do mycia naczyń po zamrożeniu dłużej utrzymuje temperaturę niż zwykła woda. Z tego względu doskonale nadaje się jako wkład chłodzący czy zimny kompres. Wystarczy, że do plastikowej torebki z suwakiem lub woreczka strunowego wlejesz lekko rozcieńczony płyn do mycia naczyń i zamrozisz. Taki woreczek możesz wykorzystać jako kompres na stłuczenia, wkład chłodzący do napojów czy jedzenia.

Do czego jeszcze można wykorzystać mrożony płyn do mycia naczyń?

Zapas płynu do mycia naczyń możesz wlać do foremek na lód, a następnie zamrozić w zamrażalniku. Takie kostki doskonale sprawdzą się podczas czyszczenia silnych zabrudzeń, np. przypalonych garnków czy tłustego piekarnika. Wystarczy wyszorować powierzchnię mrożonym płynem.

Ten patent sprawdzi się też podczas usuwania plam z mebli czy dywanów. Dzięki zamrożonej kostce płynu z łatwością pozbędziesz się również starych naklejek z mebli czy szyb.

Płyn do mycia naczyń, niekoniecznie mrożony, to świetny środek do wywabiania plam, szczególnie tych tłustych. Wystarczy, że polejesz nim zabrudzenie lub potrzesz zamrożoną kostką, wetrzesz środek w materiał i pozostawisz na 15-20 minut. Po tym czasie wrzuć ubranie do pralki i wypierz jak zwykle.

Jeśli zatka ci się toaleta, a nie będziesz mieć pod ręką żadnego specjalistycznego środka, wlej do środka szklankę płynu do mycia naczyń. Odczekaj 10-15 minut, a następnie wlej miskę gorącej wody. Na koniec spuść wodę — toaleta powinna być odetkana.

Więcej o: