Domowe sposoby na ugryzienie komara. Wystarczy jeden produkt, aby złagodzić świąd skóry

Ugryzienie komara, choć niegroźne dla zdrowia, potrafi być bardzo irytujące. Latem nad wieloma zbiornikami wodnymi można zobaczyć całe chmary owadów lubiących naszą krew. Co robić, jeśli któryś z nich nas ukąsi? Najlepiej jest skorzystać ze sprawdzonych rozwiązań. Oto domowe sposoby na ugryzienie komara.

Chyba każdy zna to uczucie: wakacyjny wieczór nad jeziorem, piękna pogoda, cisza i spokój... przerwane nagle przez bzyczenie chmary komarów. Temu irytującemu dźwiękowi zwykle towarzyszy niezbyt kulturalne słownictwo osób ukąszonych przez owady. Jak szybko pozbyć się drażniącego bólu i swędzenia? Oto domowe sposoby na ugryzienia komarów

Zobacz wideo Pięć sposobów na uciążliwe insekty. Jak pozbyć się mrówek, muszek czy komarów?

Domowe sposoby na ugryzienie komara. Pozbądź się bólu dzięki owocom i warzywom

Pierwsze, co powinno się zrobić w przypadku ugryzienia przez komarzycę, to przemycie ranki ciepłą wodą z mydłem. W ten sposób od razu choć trochę złagodzimy ból i uczucie swędzenia. Aby prawie całkowicie pozbyć się substancji wpuszczonej do naszego organizmu przez owada, należy sięgnąć po sprawdzone, domowe sposoby. Jednym z najlepszych remediów na świąd są... owoce i warzywa. Banan, cytryna, czy cebula zawierają substancje łagodzące irytujące skutki ukąszenia, zmniejszające obrzęk, a także niwelujące działanie śliny owada. 

Aby pozbyć się bólu i świądu potrzyj ukąszenie skórką od banana. To właśnie w niej zawarte jest najwięcej substancji łagodzących te dolegliwości. Pamiętaj, aby używać do tego wewnętrznej strony łupiny. Na irytujące działanie substancji zawartej w ślinie komara, skorzystaj z soku z cytryny. Nasącz nim wacik, a następnie dokładnie otrzyj nim ugryzienie. Kwas powinien szybko osuszyć rankę i złagodzić uczucie swędzenia. Jeśli chcesz zmniejszyć powstały obrzęk, połóż na ukąszeniu plaster cebuli. Sok warzywa skutecznie złagodzi ból, niwelując przy tym działanie jadu. 

Co użyć na ukąszenie komara? Wypróbuj aloes i perfumy

Jeśli nie masz pod ręką wody i mydła, bądź innego środka, którym mógłbyś odkazić ugryzienie, skorzystaj z perfum. Pachnidła, dzięki zawartemu w nich alkoholowi, skutecznie przeczyszczą rankę. Pamiętaj jednak, żeby nie psikać ich bezpośrednio na miejsce ugryzienia. Zmocz nimi wacik i dokładnie przetrzyj skórę. Perfumy, tak samo, jak woda utleniona, mogą lekko "szczypać" podczas kontaktu z raną. 

Chcąc uśmierzyć ból i schłodzić ugryzienie, skorzystaj z aloesu. Wystarczy odrobina soku z jego liści. Posmaruj nim opuchliznę, a momentalnie poczujesz ulgę. Substancja nie tylko złagodzi dolegliwości, ale także przyspieszy gojenie skóry. Zamiast świeżego soku, możesz użyć maści na bazie aloesu. Sprawdź jednak, czy nie zawierają substancji konserwujących i innych chemicznych dodatków

Więcej o: