Przekrój cytrynę i połóż obok łóżka. Nie uwierzysz, co się stanie! Efekt na pewno cię zaskoczy

Jak wiadomo, cytryna jest jednym z najłatwiej dostępnych naturalnych źródeł witaminy C. Dzięki kwaśnemu smakowi, owoc często dodawany jest do wielu potraw i napojów. Mało kto jednak wie, że ma także inne ciekawe zastosowania np. w... sypialni.

Cytryna znana jest przede wszystkim ze swojego kwaśnego smaku i dużej ilości witaminy C. Owoc posiada jednak jeszcze inne właściwości, które sprawdzają się nie tylko w kuchni. Chcesz je poznać? Wystarczy, że przekroisz go w ćwiartki i położysz obok łózka. 

Zobacz wideo Cytryna i jej zastosowania. Możecie się zdziwić!

Połóż cytrynę obok łóżka i zapewnij sobie lepszy sen

Aromaterapia to jeden z najprostszych i najlepszych sposobów, gdy dokuczają nam problemy ze snem. Niektóre zapachy mają bowiem działanie odprężające i rozluźniające. Należy do nich m.in. cytryna. 

Wystarczy, że przekroisz ją w ćwiartki, po czym położysz ją nieopodal łóżka. Intensywny, cytrusowy zapach powinien pomóc ci szybko zasnąć. Co więcej, aromaterapia z użyciem tego owocu polepsza także jakość snu. Po wykorzystaniu tego sposobu obudzisz się wypoczęty i gotowy na wyzwania kolejnego dnia. Podobne właściwości wykazuje zapachy lawendy czy rumianku.

W przypadku długotrwałej i utrzymującej się bezsenności zalecamy jednak konsultację z lekarzem. 

Inne zastosowania cytryny. Pozbądź się natrętnych owadów

Intensywny zapach cytryny nie tylko pomoże ci zasnąć, ale także odstraszy komary i inne owady. W małym naczyniu zagotuj wodę, poczekaj, aż lekko przestygnie, po czym wyciśnij do niej kieliszek soku z owocu. 

Tak przygotowaną mieszaninę przenieś do sypialni i postaw garnuszek na parapecie. Intensywny zapach odstraszy "nieproszonych gości". Dla zwiększenia efektu możesz także przygotować kilka ćwiartek cytryny i wbić w nie goździki. Taka bomba aromatyczna z pewnością pozbędzie się insektów z twojego domu

Więcej o: